„Duch Pański nade mną, posłał mnie głosić dobrą nowinę ubogim”
( Iz 61,1)

Ogłoszenia parafialne

biuletyn
16-07-2018 13:52
BIULETYN
Ogłoszenia duszpasterskie 
XV Niedziela Zwykła – 15.07.2018 

1.      Witam  Parafian i Gości   w XV Niedzielę Zwykłą. Przeżywamy czas wakacyjny. Wszystkim, którzy wyjeżdżają i wszystkim, którzy do nas przyjechali na wakacje życzę bezpiecznego  odpoczynku  z Bogiem oraz w pięknej, słonecznej pogodzie. 

2.      Za tydzień 22 lipca rozpoczniemy XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa  - patrona kierowców i podróżnych. Na zakończenie -  29 lipca w niedzielę po każdej Mszy świętej będzie poświęcenie pojazdów na parkingu przy kościele. Zbierać tam będziemy ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy.

3.      Tradycyjnie w miesiącu lipcu i sierpniu zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na rajdy rowerowe, które odbywają się w każdą środę od godz. 9.00.  Bardzo proszę zadbać o sprawne rowery.              W najbliższą środę udamy się piękną trasą wśród pól i łąk do Strzebielina. Trasa liczy w dwie strony około 30 km. Odwiedzimy kościół w Górze i Strzebielinie Dzieci młodsze jadą pod opieką starszej osoby i mają pozwolenie na piśmie od rodziców.  

4.      Katolicki Klub Sportowy Orle zaprasza na drugą edycję programu Futbolowe Lato. W ramach, którego odbywać się będą zajęcia sportowe dla dzieci oraz inne atrakcje. Program dofinansowany przez Gminę Wejherowo. Chętnych zapraszamy w następujące dni:
We wtorki o godzinie 17:00- roczniki 2007-2008
We czwartki o godzinie 17:00- roczniki 2011-2012
We czwartki o godzinie 18:15- roczniki 2000-2010. 

5.       Rozpoczął się czas wakacji, urlopów.   Zachęcamy właśnie w tym okresie wypoczynku do skorzystania z zaproszenia, które Jezus osobiście kieruje do każdego z nas i przyjdźmy w najbliższą sobotę 21 lipca 2018 r. na godz. 18:40 ( po wieczornej Mszy Św.) do naszego parafialnego WIECZERNIKA , na spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Jak w każdym miesiącu na modlitwie będzie nam towarzyszyła Maryja i św. Jan Paweł II. Złóżmy na ołtarzu wszystkie nasze dzienne sprawy, przyjdźmy do naszego Lekarza On uleczy nasze wszystkie choroby duszy i ciała, oddajmy w Najświętsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce Maryi, nasze rodziny, nasze małżeństwa, nasze wspólnoty i całą Polskę i świat w tych tak trudnych chwilach.  

6.      Za tydzień w 4 niedzielę miesiąca TACA na cele remontowo -  budowlane – na podłączenie kościoła i plebani do instalacji gazowej. W tej chwili kończone są uzgodnienia  w Starostwie, aby otrzymać zgodę na prowadzenie dalszych prac.

7.      We wtorek 17 lipca o godz. 17.00 w salce plebanii spotkanie Grupy „ Aktywny Senior 60+ Orle”.

8.      ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE                                                                                                              

 Barbara Kołodziejska z Gościcina – Piotr Bartyzel z Orla  (2)                                                                                                             Marta Zawadzka z Wejherowa - Karol Noske z Orla (3)                                                                                                                Natalia Czaja z Orla – Adrian Mach z Orla (3)                                                                                                                                                                              

9.      Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo zapraszają dzieci na Akcję Letnią, która odbędzie się w naszym sołectwie w dniach 16-20 VII 2018 r. w godz. 10.00-13.00 w salce parafialnej. W ramach zajęć odbędą się m. in.  warsztaty z robotyki, taneczne, plastyczne oraz ceramiczne. Zapisy w Bibliotece i Centrum Kultury, u P. Sołtysa oraz pod nr tel. 58 736 47 85.                                                                                          
10.     Na półkach gazetowych w kruchcie kościoła  jest prasa katolicka:  dla dorosłych – Gość niedzielny, Nasza Arka; Cuda i łaski Boże; Idziemy;  oraz dla dzieci: Mały gość; Dominik.  Ofiary proszę włożyć do  puszki.