Biuletym
25-10-2021 08:17

BIULETYN

30 Niedziela Zwykła –– 24.10.2021

1.   Witam Wszystkich Parafian i Gości w 30 Niedzielę Zwykłą -  w Światowy Dzień Misyjny.   Rozpoczyna się Tydzień Misyjny.

2.    Taca w dzisiejszą niedzielę w całości zostanie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

3.   Zapraszam na niedzielne Msze święte o godz. 8.00;  10.00 z udziałem młodzieży  od klasy 7 wzwyż; i o godz. 11.30  dzieci ze szkoły podstawowej i młodsze wraz z rodzicami.

4.   Zapraszam codziennie o godz. 17.00 na Nabożeństwo różańcowe – dzieci młodzież i dorosłych.  Dzieci otrzymują  obrazki, które po złożeniu w całość utworzą „List do Matki Bożej”. W niedzielę różaniec po Mszy świętej  o godz. 08.00.

5.    W czwartek 28 października po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszam młodzieńców i panów na RÓŻANIEC MĘSKI

6.   „Zawierz Maryi swoją miejscowość”- pod takim hasłem  codziennie przez 2 miesiące odmawiać będziemy 1 dziesiątkę różańca. W październiku -  w ramach codziennej modlitwy różańcowej, a od listopada do 8 grudnia – do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy świętej o godz. 18.00.

7.   Jutro - w poniedziałek  o godz. 19.00   spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania – uczniów klas pierwszych szkoły średniej.

8.   Uroczystość Wszystkich Świętych  - 1 listopada - przypada w poniedziałek.  Na naszym cmentarzu o godz. 11.30 rozpocznie się nabożeństwo żałobne za zmarłych – czyli procesja alejkami cmentarza z 5 stacjami modlitw za zmarłych. Po procesji zostanie odprawiona Msza święta za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

9.   We wtorek 2 listopada Dzień Wspomnienia Wszystkich Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte za zmarłych z wypominek zostaną odprawione o godz. 17.00 i 19.00.

10.    Od  3 listopada do 8 listopada po wieczornej Mszy świętej przed Najświętszym Sakramentem będzie odmawiany różaniec za zmarłych z Wypominek listopadowych.

11.    Przypominam, że w dniach 1 – 8 listopada można zyskać Odpust Zupełny za zmarłych spełniając warunki: nawiedzenie cmentarza i modlitwa w intencji zmarłych lub Msza święta z komunią świętą i modlitwą za zmarłych.

12.    Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na WYPOMINKI za zmarłych roczne i listopadowe oraz na Msze święte w Dzień Zaduszny – 2 listopada. Wypominki można składać w zakrystii.

13.     Sołtys i Rada sołecka serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców którzy ukończyli 65 rok życia na tradycyjny Dzień Seniora, który odbędzie się w piątek 29 października. Uroczystość rozpocznie się Mszą świętą odprawioną w naszym kościele o godzinie 16:00. Dalsza część odbędzie się w Szkole Podstawowej w Orlu

14.    W kruchcie kościoła  jest prasa katolicka, m.in. nowy  numer „Gościa niedzielnego ; „Mały gość” dla dzieci oraz inne tygodniki i miesięczniki  - „Idziemy”; „Moja Rodzina”.  Jest też kolejny numer kwartalnika diecezjalnego „Galilea” w cenie 10 zł.