Biuletyn
23-01-2022 11:58

Biuletyn

III Niedziela Zwykła  – 23.01.2022

1.      Witam Wszystkich Parafian i Gości w  3 Niedzielę poświęconą refleksji,  krzewieniu i celebracji Słowa Bożego.

2.      Za tydzień w niedziele 30 stycznia – Światowy Dzień Trędowatych.

3.      Trwa w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4.      We wtorek 25 stycznia – Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.

5.      Kolęda w tym tygodniu  codziennie po wieczornej Mszy świętej na indywidualne  zaproszenie – na poświęcenie domów .

6.      Po zakończonej kolędzie przedstawię sprawozdanie duszpasterskie za rok 2021.

7.      Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania będzie za tydzień - w poniedziałek 31 stycznia o godz. 19.00 w kościele.

8.      Bardzo proszę , aby w kościele zakładać maseczki ochronne. Maseczki wyłożone są przy wszystkich wejściach do kościoła. Proszę, aby osoby zaszczepione miały przy sobie certyfikaty potwierdzające szczepienie.

9.      W kruchcie kościoła  jest prasa katolicka, m.in. nowy  numer „Gościa niedzielnego; „Mały gość” dla dzieci  oraz inne tygodniki i miesięczniki  - „Idziemy”; „Moja Rodzina”.

10.  Dzisiaj - 23 stycznia o godz. 17:00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Bolszewie odbędzie się koncert kolęd i pastorałek „Ścieżka Do Betlejem” w wyk. grupy niewidomych muzyków, koncertującej m.in. w woj. łódzkim i mazowieckim. Muzycy wykonają kilkanaście kolęd i pastorałek w j. polskim i kaszubskim, z różnych okresów historycznych, w ciekawych aranżacjach, z towarzyszeniem instrumentów takich jak kahon, flet, skrzypce czy instrumenty klawiszowe.

Wstęp na koncert jest wolny. Dobrowolne datki ze zbiórki w trakcie koncertu zostaną przekazane na działalność organizatora – Fundacji Prowadnica, działającej na rzecz osób niewidomych, w szczególności ludzi młodych.