Biuletyn
10-05-2021 01:00

BIULETYN

6 Niedziela Wielkanocna – 09.05.2021

1.           Witam Wszystkich w kościele i przed telewizorami w VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.           Nabożeństwo majowe w niedzielę po Mszy świętej o godz. 17.00; w tygodniu o godz. 17.00.

3.           W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.

4.           W czwartek 13 maja w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 40 rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Po Mszy świętej o godz. 18.30 różaniec Fatimski i procesja z figurką Matki Bożej Fatimskiej.

5.           W piątek rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6.           W sobotę 15 maja, święcenia kapłańskie w Archikatedrze Oliwskiej.

7.           Próby w kościele o godz.16.00.   W tym tygodniu  dzieci z klasy III A przyjdą w poniedziałek  - 10 maja; w środę – 12 maja; w piątek - 14 maja; Dzieci z klasy III B - we wtorek - 11 maja; w czwartek - 13 maja;   Po próbie dzieci zostaną na nabożeństwie majowym.

8.           Uroczystość I Komunii świętej odbędzie się w niedzielę 16 maja. O godz. 10.00 klasa III A; o godz. 12.00 – klasa III B. W kościele wezmą udział dzieci, mamy; dyrekcja i wychowawcy w dolnej części. Ojcowie na chórze kościoła. Pozostali goście na zewnątrz, wokół kościoła zachowując przepisy sanitarne.

9.           Do I Spowiedzi czyli do Sakramentu Pokuty dzieci przystąpią w sobotę – 15 maja: godz. 10.00 dzieci z klasy III A; o godz. 11.00 dzieci z klasy III B z rodzinami.

10.        Biały Tydzień dla dzieci będzie – klasa IIIA o godz. 17.00; klasa IIIB o godz. 18.00.

11.        Sprzątanie kościoła przez rodziny dzieci komunijnych będzie w piątek 14 maja po wieczornej Mszy świętej – około godz. 18.30. Proszę przynieść sprzęt do sprzątania.

12.        W czwartek  13 maja o godz. 10.00  zapraszam do salki w plebani Panie do robienia wianków. Proszę wcześniej o dostarczenie bukszpanu.

13.        W związku z I komunią dzieci proszę Parafian o udział w Mszach świętych w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 8.00 i 17.00. ( w ilości dozwolonej przepisami sanitarnymi)

14.        Przypominam, że w kościele obowiązuje zakrycie nosa i ust oraz obecność ograniczonej ilości wiernych – 1 osoba na 15 m2. Proszę dezynfekować ręce wchodząc do kościoła.

15.        W czwartek 3 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. W tym roku procesja przejdzie I trasą - czyli  ulicami: Zamostną, Krótką, Ceynowy, Wejhera i Zamostną do kościoła. Ołtarze w tych samych miejscach.  3 w kolejności ołtarz na ul. Ceynowy .

16.        W kruchcie kościoła  jest prasa katolicka, m.in. nowy  numer „Gościa niedzielnego ; „Mały gość” dla dzieci oraz inne tygodniki i miesięczniki  - „Idziemy”; „Moja Rodzina”.