Biuletyn
15-07-2019 07:45
BIULETYN
XV Niedziela Zwykła  14.07.2019

1. Witam Parafian i Gości w 15 Niedzielę  Zwykłą . Wszystkim odpoczywającym na terenie naszej Parafii i wyjeżdżającym na wakacje życzę  wielu wspaniałych chwil, dobrej pogody, dużo słońca i miłego odpoczynku.

2. Informacja dla Gości. Msze święte w każdą niedzielę są odprawiane o godz. 8.00; 10.00 i 11.30. W sobotę o godz. 18.00 Msza święta z liturgii niedzielnej. W ciągu tygodnia Msze święte o godz. 17.30 i 18.00.

3. W dniach 15 – 19 lipca, wzorem lat poprzednich, w salce na plebani będzie Akcja Letnia we współpracy z Biblioteką i Centrum Kultury Gminy Wejherowo.

4. Przy wyjściach z kościoła druga, letnia zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła.

5. Tak jak w poprzednich latach w każdą środę w miesiącu lipcu i sierpniu pragnę zaprosić dzieci, młodzież i dorosłych na RAJDY ROWEROWE. Najbliższy wyjazd o godz. 9.00. Proszę zabrać jedzenie i picie. Trasa około 20km m.in. na cmentarze pomordowanych w Rybnie i Piaśnicy. Proszę wziąć zgodę od rodziców. Dzieci młodsze jadą pod opieką osoby dorosłej ( pełnoletniej).

6.  W sobotę 20 lipca zapraszamy na FESTYN sołecko – parafialny. Tradycyjnie rozpocznie się o godz. 15.00 przy remizie strażackiej Wcześniej o godz. 14.00 zostanie rozegrany mecz piłkarzy KKS Orle. W programie. m.in.: rozegrany zostanie I TURNIEJ ULIC. Prosimy o zgłaszanie się do Sołtysa i Radnych sołeckich.  Loteria fantowa, Licytacja, . Będzie można smacznie zjeść i się napić…. dobrej kawy. Do tańca grać będzie zespól „Krzyśki”. Cały dochód z FESTYNU zostanie przeznaczony na nowe dzwony. Szczegóły na stronie orle24.pl.

7. Na półkach gazetowych w kruchcie kościoła jest prasa katolicka: dla dorosłych – Gość niedzielny, Nasza Arka; Cuda i łaski Boże; Idziemy; oraz dla dzieci: Mały gość; Dominik; dla młodzieży – Wzrastanie i Miłujcie się. Ofiary proszę włożyć do puszki.

8. 25 lipca o godz. 6.00 z kościoła Bożego Ciała na Helu wyruszy po raz 38 najdłuższa w Polsce Kaszubska Piesza Pielgrzymka na JasnąGórę. Zapraszamy do udziału,choćby na kilka dni. Na pielgrzymkę można zapisać się przez formularz dostępny na stronie internetowej www.kaszubskapielgrzymka.pl oraz na trasie. Kontakt do organizatorów na plakacie