ogloszenia
BIULETYN
Ogłoszenia duszpasterskie – 15.04.2018
III Niedziela Wielkanocna

1.      Witam  Parafian i Gości   w III Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.

2.      „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.” Zachęceni tymi słowami Ewangelii, korzystając z zaproszenia, które Jezus osobiście kieruje do każdego z nas, przyjdźmy w najbliższą sobotę 21 kwietnia na godz. 18:45 ( po wieczornej Mszy Św.) do naszego parafialnego WIECZERNIKA  na spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Oddajmy Jezusowi nasze wszystkie problemy, choroby, a On je uleczy. Powierzmy Bogu nasze rodziny, chorych cierpiących w naszych wspólnotach, sprawy pokoju na świecie i pokoju w naszych domach, przez Najświętsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce Maryi, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
3.      W środę po wieczornej Mszy św. o godz. 18.45 spotkanie dla młodzieży kandydatów do bierzmowania. Kontynuujemy bezpośrednie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp Wiesław Szlachetka w piątek 25 maja o godz. 17.00. Obecność wszystkich obowiązkowa.

4.      W piątek 20 kwietnia o godz. 19.00 zapraszam do salek w plebanii na spotkanie młodzież gimnazjalną, szkół średnich i starszą na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

5.      Piłkarze KKS Orle powracają do treningów na boisku. Grupa starsza w sobotę o godz. 11.30;  grupa młodsza w sobotę o godz. 12.45.

6.      ZAPOWIEDZI   PRZEDŚLUBNE:                                                                                                                                                                           Iwona Gaffke, wyz. Rzym-kat, panna z Orla (3)
 Paweł Machowski, wyz. Rzym-kat, kawaler z Bolszewa

Agnieszka Smoczyńska, wyz. Rzym-kat, panna z Orla (3)
Bartłomiej Merc, wyz. Rzym-kat, kawaler z Wejherowa

Monika Małgorzata Wrzesińska, wyz. Rzym-kat, panna z Orla (1)
Marcin Piotr Wróblewski, wyz. Rzym-kat, kawaler z Lisewa

7.      We wtorek 17 kwietnia o godz. 19.00 w salce na plebani spotkanie organizacyjne w sprawie FESTYNU PARAFIALNEGO. Zapraszam w imieniu P. Sołtysa Radę Sołecką, Radę Parafialną,   ZP Caritas, druhów z OSP Orle.

8.      ROZBUDOWA KOŚCIOŁA: Zakończone zostały prace pomieszczeń pod zakrystią – zaadoptowane na pralnię i suszarnię. Zakupiłem urządzenia do prania. Zamówione zostały meble do przechowywania bielizny kościelnej, które stolarz wykonuje na potrzebne wymiary. Plany na najbliższe miesiące to podłączenie kościoła do sieci gazowej i zakup pieców do ogrzewania.

9.      Za tydzień w 4 niedzielę m-ca TACA na prace remontowo budowlane.

10.     Na półkach gazetowych w kruchcie kościoła  jest prasa katolicka:  dla dorosłych – Gość niedzielny, Nasza Arka; Cuda i łaski Boże; Idziemy;  oraz dla dzieci: Mały gość; Dominik;   dla młodzieży – Wzrastanie i Miłujcie się.   Ofiary proszę włożyć do  puszki

11.     Puckie Hospicjum wraz z hospicjami z Pomorza, zaprasza do włączenia się w akcję „Pola Nadziei” – największą zbiórkę na rzecz podopiecznych Hospicjów – co roku jest to około 3 tysięcy dorosłych i dzieci. W przyszłą niedzielę przed kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą zbierać datki, które zasilą budżet hospicjum. W podziękowaniu każdemu darczyńcy przekażą żonkil – kwiat symbolizujący nadzieję. Nie pozostańmy obojętni.