biuletyn
15-10-2018 11:18
Biuletyn
 XXVIII Niedziela Zwykła –  14.10.2018

1.      Witam   Parafian i Gości  w  XXVIII Niedzielę Zwykłą .

2.      W dzisiejszą niedzielę 14 października  przeżywamy 18 Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Tradycyjnie przeprowadzona jest zbiórka do specjalnych puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”,  a także na ulicach miast kwesta uliczna od 15 września do 31 października.

3.      Nabożeństwo różańcowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych w miesiącu październiku jest        od poniedziałku do piątku o godz. 17.30; w sobotę o godz. 17.00, a w niedzielę i  po Mszy świętej o godz. 10.00. Tradycyjnie dzieci codziennie  otrzymują obrazki . W tym miesiącu codzienna modlitwa różańcowa jest podziękowaniem za 100 rocznicę odzyskania prze Polskę Niepodległości.

4.      Poświęcenie różańców dzieciom komunijnym będzie w dzisiejszą niedzielę  na Mszy świętej o godz. 11.30.

5.      Za tydzień w niedzielę 21 października odbędzie się co roczne badanie praktyk religijnych czyli uczestnictwa wiernych w niedzielnych Mszach świętych i przystępowania do komunii świętej – czyli tzw. „liczenie wiernych”.

6.      Próby dla dziewcząt ze „Scholii” w poniedziałek o godz. 16.00 w salce nad zakrystią.

7.      Próba chóru w poniedziałki i w środy o godz. 19.00 w salce nad zakrystią.

8.      W zakrystii lub kancelarii parafialnej  można  zamawiać  intencje Mszalne na rok 2019.

9.      Zbliżają się co roczne dni modlitw za zmarłych w dniach 1- 8 listopada. Przy wyjściach z kościoła są wyłożone druki na wypominki roczne i listopadowe oraz na Msze święte w Dniu Zadusznym – 2 listopada. Wypominki będzie można składać w zakrystii,  a w niedzielę            28 października u P. Teresy przy wyjściu z kościoła.

10.     Zakończone zostały prace i podłączona została do sieci gazowej plebania. Został już też założony kocioł w kościele. W najbliższym czasie zostanie podłączony do sieci gazowej. Bardzo dziękuję za pomoc P. Tomaszowi i Jackowi, Który ułożył na nowo kostkę na parkingu i przy kościele.

11.     Na półkach gazetowych w kruchcie kościoła jest prasa katolicka: dla dorosłych – Gość niedzielny,   Nasza Arka; Cuda i łaski Boże, Idziemy;  dla dzieci: Dominik;  Mały gość; dla młodzieży – Wzrastanie i Miłujcie się. Nowy numer GALILEA. Ofiary proszę wrzucać do puszki.