Biuletyn
10-12-2018 07:47

Biuletyn

II Niedziela Adwentu – 09.12.2018

1.       Witam Parafian i Gości w 2 Niedziele Adwentu. Za tydzień NIEDZIELA GAUDETE.

2.     Przeżywamy ADWENT – czas przygotowania na Boże Narodzenie. Roraty codziennie dla wszystkich o godz. 6.30. Dzieci przychodzą z lampionami. Dzieci otrzymują obrazki, które przybliżają Trzecią Osobę Trójcy – Ducha Świętego. Przez przykład postaci biblijnych dzieci poznają dary Ducha Świętego, a przez historię ludzi bardziej nam współczesnych – Jego owoce. Dzieci przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami. Codziennie losowane są 3 figurki Świętej Rodziny, które dzieci zabiorą do domu, aby wspólnie modlić się do następnego dnia oraz losowane są codziennie trzy upominki adwentowe.

3.    Opłatki Wigilijne wraz z programem WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ – KOLĘDY i LISTEM DO PARAFIAN Panowie z Rady Parafialnej rozniosą do naszych domów. Ofiary, które złożymy do puszek są przeznaczone na potrzeby Parafii. Proszę nie nabywać Opłatków „z innych źródeł”.

4.      ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE: Agata Wiśniewska, wyzn Rzym-kat, panna z Lęborka (1) Tomasz Józefowicz, wyzn. Rzym-kat, kawaler z Orla

5.   SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem kapłanów gości będzie 15 grudnia – w najbliższą sobotę w godzinach od 15.00 do 16.00 i od 16.30 do 17.30. Proszę skorzystajmy z obecności większej ilości kapłanów i nie odkładajmy spowiedzi na czas późniejszy.

6.   U Pań z Caritasu można nabyć świece wigilijne małe i duże. Wesprzyjmy to piękne Wigilijne Dzieło Pomocy potrzebującym dzieciom. Są też do nabycia kartki świąteczne przygotowane przez panie z grupy Senior 60+ Orle. Są także świece kolędowe i różne ozdoby świąteczne. Za tydzień 16 grudnia KIERMASZ ŚWIĄTECZNY.

7.     Dziękuję za pobranie TUTKI MIŁOSIERDZIA. Prosimy rodziny, które chciałyby pomóc biedniejszym o zapełnienie ich produktami, które umożliwią przeżycie Świąt bardziej radośnie. Napełnione TUTKI proszę przynosić do zakrystii do niedzieli 16 grudnia.

8.      Na półkach gazetowych w kruchcie kościoła jest prasa katolicka: dla dorosłych – Gość niedzielny, Nasza Arka; Cuda i łaski Boże, Idziemy; dla dzieci: Mały Gość, Mały Pielgrzym, Dominik; dla młodzieży – Wzrastanie i Miłujcie się. Ofiary proszę wrzucać do puszki.

9.     Przy wyjściu z kościoła wyłożyłem kalendarze ścienne na rok 2019 ze zdjęciami z naszej Gminy – dar P. Wójta Henryka Skwarły. Proszę zabrać do domu.

10.  Przy wyjściu z kościoła, u ministrantów zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

11.  Za tydzień 16 grudnia w całej Archidiecezji Gdańskiej zbiórka do puszek na pomoc w ratowaniu Bazyliki św. Mikołaja w Gdańsku

12.  Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło oraz Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo, zapraszają na spotkanie autorskie z ks. Krzysztofem Konkolem, autorem tomików wierszy pt. "W cieniu" i "Ksiądz z rozwiązanym butem", które odbędzie się 12 grudnia 2018 r., o godz. 17:00 w Bibliotece BCK w Bolszewie przy ul. Reja 9. Gorąco zapraszamy. Wstęp wolny. Szczegóły na plakatach.. Zapraszamy również na wystawę fotograficzną pt." Misterium Wejherowskie. Jubileusz 15 lat". Autor zdjęć Michał Czeszke. Wystawa w bibliotece w Bolszewie przy ul. Reja 9, czynna do 11 stycznia 2019 r.