„Duch Pański nade mną, posłał mnie głosić dobrą nowinę ubogim”
( Iz 61,1)

Ogłoszenia parafialne

Biuletyn
15-08-2018 08:21
Biuletyn
Ogłoszenia duszpasterskie
 XIX Niedziela Zwykła –  12.08.2018

1.      Witam i pozdrawiam  Parafian i Gości  w  XIX Niedzielę Zwykłą. Odpoczywającym życzę słonecznej pogody, udanego i bezpiecznego pobytu w naszej parafii. 

2.      Jutro kolejne wspomnienie objawień MB Fatimskiej Po Mszy świętej Różaniec Fatimski w intencji Ojczyzny i procesja wokół kościoła z figurką MB Fatimskiej.

3.      W środę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte zostaną odprawione o godz. 8.00; 10.00 i 11.30. Podczas każdej Mszy poświęcenie wianków. Przypominam, że ta Uroczystość zobowiązuje nas do uczestnictwa w Mszy świętej tak jak w niedzielę. 

4.      Dzisiaj u ministrantów przy wyjściu z kościoła trzecia, letnia zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła. W dwóch poprzednich zebraliśmy  w I – 1620 zł; w II – 1530 zł.

5.      W zakrystii lub kancelarii parafialnej od 16 sierpnia można będzie rezerwować  intencje Mszalne na rok 2019.

6.      24 sierpnia – w piatek o godz. 19.00 spotkanie organizacyjne chóru w salce na plebani.

7.      ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE                                                                                                        Jaroszek Kinga z Orla- Mateusz Boyke z Orla (3)      

8.      Bardzo dziękuję za pobranie 21 plecaków na przybory do szkoły dla dzieci na Białorusi i Ukrainie.  Plecaki zostały już przekazane. Dziękuję też  Iwonie i Pawłowi Machowskim za przekazanie przyborów szkolnych dla dzieci z Białorusi i Ukrainy w ramach „prezentów kwiatowych” przy Uroczystości zaślubin.                                                                                                                 

9.      ZAPRASZAM PARAFIAN NA PIELGRZYMKĘ. W sobotę 1 września wyruszymy na pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Powrót w niedzielę  2 września między godz. 19 - 20.

10.     Na półkach gazetowych w kruchcie kościoła jest prasa katolicka: dla dorosłych – Gość niedzielny,   Nasza Arka; Cuda i łaski Boże, Idziemy;  dla dzieci: Dominik;  Mały gość; dla młodzieży – Wzrastanie i Miłujcie się. Ofiary proszę wrzucać do puszki.