biuletyn
18-06-2018 16:38
BIULETYN
XI Niedziela Zwykła – 17.06.2018

1.      Witam  Parafian i Gości   w XI Niedzielę Zwykłą.

2.      Nabożeństwo ku czci NSPJ po Mszy świętej o godz. 18.00. W niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.00.

3.      Msza święta i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa we wtorek 19 czerwca zostanie odprawione o godz. 15.00.

4.      Odpust Parafialny Św. Piotra i Pawła, który obchodzić będziemy w piątek 29 czerwca o godz. 18.00 poprzedzony zostanie Nowenną do Św. Piotra i Pawła, którą rozpoczniemy w środę 20 czerwca. Uroczystościom Odpustowym przewodniczyć będzie Ks. Krzysztof Łętowski CM

5.      W tym szczególnym czasie, przygotowania do Uroczystości Odpustowej w naszej parafii, serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na comiesięczne czuwanie modlitewne, połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu w ramach: „WIECZERNIKA ZE ŚW. JANEM PAWŁEM II”
które odbędzie się w najbliższy czwartek dnia 21 czerwca   od godz. 18:40 do 20:00.
Powierzmy  nasze rodziny, chorych i cierpiących w naszych wspólnotach, sprawy pokoju na świecie, czas zbliżających się wakacji, dobremu Bogu przez Najświętsze Serce Jezusa i Niepokalane Serce Maryi, przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Przypomnijmy  słowa św. Jana Pawła II skierowane w 2000 r. do polskiej młodzieży zebranej na Polach Lednickich :„Ludzie nowego wieku oczekują twojego świadectwa. Nie lękaj się!  Wypłyń na głębię! – jest przy tobie Chrystus. Sercem obejmuję każdego i każdą z was. Stale proszę Boga, aby prowadził was przez życie w świetle i mocy Ducha Świętego. Niech łaska Chrystusa zawsze wam towarzyszy.”

6.      ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE                                                                                                                Agnieszka Brzeska, wyzn. Rzym-kat, panna z Gościcina (1)                                                                            Patryk Myszka, wyzn. Rzym-kat, kawaler z Orla                                                                                                                        Aneta Siczek,  wyzn. Rzym-kat, panna Dębnicy Kaszubskiej (2)                                                                              Kamil Okrój, wyzn.  Rzym – kat, kawaler z Orla                                                                                                     Magdalena Wanda Zabratańska, wyzn. Rzym-kat, panna z Orla (3)                                                                         Waldemar Daniel Blok, wyzn. Rzym-kat, kawaler z Orla

7.      Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona w piątek          22 czerwca o godz. 8.00.   W czwartek 21 czerwca od godz. 16.00 będzie spowiedź dla dzieci i młodzieży. Zakończenie Roku w Szkole Podstawowej w piątek o godz. 9.00.

8.      Przy wyjściu z kościoła podopieczni Fundacji Rodzinny Gdańsk przebywający aktualnie w placówce Domu dla Dzieci będą zbierali datki na organizację wakacyjnego wyjazdu. Dom dla Dzieci w Rumii jest placówką do której trafiają dzieci nie mogące wychowywać się w naturalnej rodzinie przez co kierowane są do nas, aby otrzymać tam pomoc, schronienie oraz bezpieczne do rozwoju warunki. Placówka chcąc zapewnić dzieciom warunki zbliżone do rodzinnej atmosfery wychowania, chce zadbać również o czas wolny dzieci. Dzięki Państwa wsparciu możliwe będzie sfinansowanie zajęć zarówno w miejscu zamieszkania jak również wyjazdu. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy.

9.      Na półkach gazetowych w kruchcie kościoła  jest prasa katolicka:  dla dorosłych – Gość niedzielny, Nasza Arka; Cuda i łaski Boże; Idziemy;  oraz dla dzieci: Mały gość; Dominik.  Ofiary proszę włożyć do  puszki. Jest do nabycia kolejny – 4 numer dwumiesięcznika GALILEA

10.     Bezpłatne badanie wad wzroku odbędzie się w Przychodni „Bukowa” w Bolszewie przy
ul. Zamostnej 3A - 26 czerwca we wtorek w godz. od 15.00 do 17.00