Biuletyn
18-03-2019 07:55

Biuletyn

II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

1.      Witam Parafian i Gości w II Niedzielę Wielkiego Postu – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Dzień Imienin Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego.

2.      DROGA KRZYŻOWA dla wszystkich w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00. Nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.00. Dzieci otrzymują obrazki do naklejenia ich na specjalnych wielkopostnych planszach. Są to kroki na Drodze Krzyża takie jak: pustynia, jałmużna, modlitwa, post, pojednanie i nawrócenie.

3.      W okresie Wielkiego Postu przy obrazie „Jezu ufam Tobie” jest wyłożona KSIĘGA TRZEŹWOŚCIOWA, do której będzie można wpisać swoje postanowienia na Wielki Post. Jest także wystawiona skrzynka na JAŁUMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ pod kapliczką Matki Bożej . Do skarbony w kruchcie kościoła można składać ofiary na „Kwiaty do Grobu Pańskiego”

4.      W czwartek 28 marca po Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych – klas III.

5.      Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbywać się będzie w dniach od soboty 16 marca do 23 marca 2019 w Konwikcie w Wejherowie o godz. 19.00. Zainteresowane osoby proszę o zgłoszenie się w KONWIKCIE.

6.      Zapraszam do codziennego odmawiania różańca, 20 minut przed pierwszą Mszą Św. Zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy, szczególnie członków Róż różańcowych. W tym czasie jest możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty – Spowiedzi świętej.

7.       Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian na wielkopostne czuwanie modlitewne, połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu ramach: „WIECZERNIKA ZE ŚW. JANEM PAWŁEM II” w najbliższy piątek dnia 22 marca 2019 r. po wieczornej Mszy Świętej od godz. 18:30 do 20:00 w programie między innymi:- adoracja Najświętszego Sakramentu- DROGA KRZYŻOWA - różaniec do siedmiu boleści Maryi - koronka do Miłosierdzia Bożego - pieśni wielkopostne.

8.      W przyszłą niedzielę TACA przeznaczona na pokrycie kosztów wykonania i zakupu figur Św. Piotra i Pawła. Jestem po rozmowach z producentem, który 2,5 metrowe figury wykona w kwocie 18 000 za jedną. Do wykonania są także nowe, grubsze parapety granitowe w niszach= podstawy pod figury. Jeśli są chętni do wsparcia indywidualnego np. od rodziny to proszę o kontakt w zakrystii. Zbiorka podczas kolędy nie wystarcza na ten cel.

9.      Na półkach gazetowych w kruchcie kościoła i przy zejściu z chóru jest prasa katolicka: dla dorosłych – Gość niedzielny, Nasza Arka; Cuda i łaski Boże; Idziemy; dla dzieci: Dominik; Mały gość; dla młodzieży – Miłujcie się. Pismo diecezjalne – Galilea - nowy numer. Ofiary proszę włożyć do puszki.

10.  Zmarł Śp. Paweł Kupski l.78 – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …..