Biuletyn
17-06-2019 23:53
BIULETYN
Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019

1. W czwartek 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy świętej o godz. 10.00 wyruszy Procesja Eucharystyczna  z Najświętszym Sakramentem I Trasą – ul. Zamostną, Krótką, Ceynowy, Wejhera.
       Ołtarze jak co roku: I – u P. Kutarba; II u P. Lewnau; III u P. Laddach; IV u P. Tetzlaff. Procesję proszę ustawić na ul. Zamostnej podczas nabożeństwa do NSPJ. Wyruszymy w kolejności; krzyż i akolitki; ministranci, dzieci komunijne; schola z Różańcem; dziewczęta Maryi z poduszką;  feretrony; chorągwie; sztandary; dzieci sypiące kwiatki baldachim z Najświętszym Sakramentem; lud wierny.

2. Bardzo proszę asystę procesyjną o przygotowanie w środę feretronów, chorągwi i baldachim.
    3. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki w środę o godz. 17.00 na parkingu przy kościele.
    4. Zbiórka dla LSO ( wszystkich ministrantów i lektorów) w środę  o godz. 19.00.

5. Nabożeństwo do NSPJ  w tym tygodniu będzie do środy po Mszy świętej o godz. 17.30. Od Oktawy Bożego Ciała czyli od piątku po Mszy świętej o godz. 18.00 przed Procesja Eucharystyczną.  Bardzo proszę o jak najliczniejszy udział w OKTAWIE i udział asysty liturgicznej w Procesji.
    6. W tym szczególnym czasie, oktawy Bożego Ciała i przygotowania do Uroczystości Odpustowej w naszej parafii, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na comiesięczne czuwanie modlitewne, połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu w ramach: „WIECZERNIKA ZE ŚW. JANEM PAWŁEM II, które odbędzie się w najbliższą sobotę dnia 22 czerwca  po wieczornej Mszy Świętej i po procesji Oktawy Bożego Ciała  od godz. 19:15 do 21:00.
    7. Pragniemy przygotować się duchowo do przeżywania uroczystości odpustowych św. Piotra i Pawła, dlatego od czwartku 20 czerwca codziennie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego, będziemy odmawiać nowennę do Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
    8. Przypominamy, że codziennie pół godziny przed pierwszą Mszą Świętą w naszej parafii odmawiany jest różaniec, o który tak bardzo Maryja prosi we wszystkich objawieniach.
              9.  Bóg zapłać za ofiary na figury Św. Piotra i Pawła złożone w minionym tygodniu przez 2 rodziny.

10. Zakończanie Roku szkolnego i katechetycznego będzie w środę 19 czerwca Mszą świętą o godz. 8.00.
                  O godz. 9.00 zakończenie w Szkole Podstawowej w Orlu.

11.  W sobotę 22 czerwca na Mszy świętej o godz. 18.00 i w niedzielę 23 czerwca na wszystkich Mszach
                  świętych podzieli się swoimi misyjnymi przeżyciami Siostra Ida Bujak z zakonu Karmelitańskiego
                  pracująca w Kamerunie. Po Mszy świętej Siostra Ida zbierać będzie ofiary na budowaną  szkołę  dla
                  dzieci w Kamerunie.

12. Uroczystość Odpustowa Św. Piotra i Pawła w 15 Rocznicę powstania naszej Parafii odbędzie się
                 29 czerwca o godz. 12.00. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczyć będzie Ks. Dziekan Daniel Nowak,
                 który wygłosi Słowo Boże i poświęci figury Św. Piotra i Pawła. Po Mszy świętej odpustowej na parkingu przy
                 kościele – PIKNIK RODZINNY m.in.; zapraszamy na kiełbaski z rożna, smaczny żurek i ciasto.