Biuletyn
02-08-2021 12:16

BIULETYN

18 Niedziela Zwykła –– 01.08.2021

1.           Witam Wszystkich Parafian i Gości w 18 Niedzielę Zwykłą w Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.

2.           Modlitwą otaczamy pielgrzymów udających się na Jasną Górę.

3.           Wszystkim odpoczywającym i wyjeżdżającym na wakacje życzę dobrej pogody, błogosławionego czasu odpoczynku. Przypominam, że  także podczas urlopów i wypoczynku mamy obowiązek udziału w niedzielnej Mszy świętej.

4.           W środę liturgiczne wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya  patrona wszystkich kapłanów, a szczególnie proboszczów.

5.           W środę o godz. 9.00 zapraszam na kolejny rajd rowerowy na trasie Orle – Puck plaża i… niespodzianka  – Orle.  Trasa około 55 km  po drodze szutrowej i asfaltowej. Dzieci młodsze jadą pod opieką osoby pełnoletniej. Proszę zabrać jedzenie i picie oraz ręczniki kąpielowe. Proszę by dzieci miały pisemne zgody rodziców.

6.           W tym tygodniu dni eucharystyczne, W I środę zapraszam Róże różańcowe na wspólny różaniec po Mszy świętej o godz. 18.00. W czwartek zapraszam mężczyzn i młodzieńców na wspólną  modlitwę różańcową  po Mszy św. o godz. 18.00.

7.           W I piątek m-ca - Święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszam na Msze święte o godz. 17 i 18. Nabożeństwo do NSPJ po Mszy świętej o godz. 17.00. Spowiedź dla wszystkich od godz. 16.00. Do chorych z komunią świętą udam się od godz. 9.00.

8.           „Pielucha nie tylko dla malucha” – pod tym hasłem ogłaszamy zbiórkę pieluch dla niepełnosprawnych, nastolatków, dorosłych i osób starszych podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Wejherowie. Zbiórka trwać będzie do 15 sierpnia. Kosz na pieluchy wystawiony jest przy obrazie MBNP.

9.           W zakrystii są do pobrania tornistry (12 sztuk) do zapełnienia ich przyborami szkolnymi ( do 15.08) w ramach akcji Caritas pomocy dzieciom polskim na Wschodzie.

10.        ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE:                                                                                            Angelika Ceynowa panna z Mechowej (3)                                                      Dawid Bartłomiej Cybulski, kawaler  z Orla

11.        W kruchcie kościoła  jest prasa katolicka, m.in. nowy  numer „Gościa niedzielnego ; „Mały gość” dla dzieci oraz inne tygodniki i miesięczniki  - „Idziemy”; „Moja Rodzina”.  Na stoliku wyłożone są bezpłatne broszury dla rodziców – „Dzieci w wirtualnej sieci” i „Gdy dziecko pyta o seks”. Proszę zabrać do przeczytania.