Biuletyn
20-09-2021 08:51

BIULETYN

25 Niedziela Zwykła –– 19.09.2021

1.           Witam Wszystkich Parafian i Gości w 25 Niedzielę Zwykłą. Dzień modlitw w intencji Środków Społecznego Przekazu

2.            Dzisiaj przypada 175 rocznica Objawienia Matki Bożej w La Salette – 19 września 1846 roku

3.           Dzisiaj  zbiórka do puszek na KUL, Archidiecezjalne Kolegium Teologiczne i uczelnie katolickie

4.           Powróciliśmy  do niedzielnych Mszy świętych o godz. 8.00; 10.00 z udziałem młodzieży  od klasy 7 wzwyż; o godz. 11.30  z udziałem dzieci ze szkoły podstawowej i młodszych wraz z rodzicami.

5.           W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 13.00 dzieci klas V przeżywać będą I Rocznicę Komunii świętej. W sobotę 25 września o godz. 10.00 próba liturgiczna w kościele,                      a o godz. 11 – spowiedź dla dzieci rocznicowych.

6.           Zapraszamy Parafian na czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w ramach: WIECZERNIKA. Czuwanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 20 września br. po wieczornej Mszy Św. od godz. 18:30 i zakończy się około godz. 20:00 Apelem Jasnogórskim.

W naszych modlitwach pragniemy szczególnie dziękować Bogu za dar beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.

7.           W środę 22 września o godz. 18.00 Msza święta, a po niej spotkanie dla rodziców klas III – dzieci, które przygotowują się do Sakramentu Pokuty i I Komunii świętej.

8.            Za tydzień - w poniedziałek 27 września o godz. 19.00 w kościele spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania – absolwentów klas ósmych czyli uczniów klas pierwszych szkoły średniej.

9.           26 września we wszystkich parafiach w Polsce zostanie przeprowadzone  tzw. liczenie wiernych czyli wszystkich uczestniczących w Mszach świętych i przystępujących do Komunii świętej

10.         Za tydzień w poniedziałek 27 września od godz. 17.00 czynny będzie „Salon gier” dla dzieci. Rodzice będą mogli zapisywać dzieci na nowy rok zabaw.

11.        Koło Gospodyń Wiejskich w Orlu organizuje warsztaty haftu, szydełkowania i robótek na drutach w dniu 21 września o godz. 18.00 w salce na plebanii. Zajęcia odbywać się będą cyklicznie we wtorki do listopada. Zapraszamy wszystkich chętnych.

12.        W kruchcie kościoła  jest prasa katolicka, m.in. nowy  numer „Gościa niedzielnego ; „Mały gość” dla dzieci oraz inne tygodniki i miesięczniki  - „Idziemy”; „Moja Rodzina”.                              Jest też kolejny numer kwartalnika diecezjalnego „Galilea” w cenie 10 złotych.

13.        Zmarł ŚP. Mieczysław Hołownia l.77.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…