Biuletyn
18-06-2022 13:30

BIULETYN

12 Niedziela zwykła – 19.06.2022

1.             Witam Wszystkich Parafian i Gości w  12 Niedzielę zwykłą w roku kościelnym.

2.             Nabożeństwo ku czci NSPJ razem z procesją Eucharystyczną wokół kościoła po Mszy świętej o godz. 18.00. Zapraszam do udziału w procesji do piątki włącznie wszystkich Parafian i całą asystę procesyjną – dzieci, młodzież i dorosłych.

3.             W czwartek 23 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela oraz Dzień Ojca.  Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.

4.             W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała po procesji Eucharystycznej zostaną poświęcone wianki sporządzonych z ziół i kwiatów, które stanowią symbol ludzkiej pracy i dar od Boga dla ludzi i zwierząt.

5.             W piątek 24 czerwca, Uroczystość NSPJ – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie obowiązuje zachowanie postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

6.             W piątek 24 czerwca przypada ostatni dzień roku szkolnego katechetycznego. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę święta o godz. 8.00. Po Mszy świętej - Uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole podstawowej o godz. 9.00.

7.             W czwartek od godz. 15.00 zapraszam dzieci i młodzież do Sakramentu Pokuty przed zakończeniem roku szkolnego i rozpoczęciem wakacji.

8.             Od  poniedziałku rozpoczniemy Nowennę do Św. Piotra i Pawła przed Uroczystością naszych Patronów 29 czerwca.

9.             W środę 29 czerwca Uroczystość Św. Piotra i Pawła. Mszy świętej Odpustowej, która zostanie odprawiona o godz. 18.00 przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Proboszcz Parafii Św. Anny w Wejherowie O. Marek Janus OFM.

10.         W sobotę, 25 czerwca w liturgii wspomnienie Niepokalanego Serca  NMP.

11.         Wykonane nasady roślin prawie kończą prace związane z „małą architekturą” wokół kościoła. Zostanie jeszcze tylko posadzenie 5 drzew o nazwie katalpa, które wykonujemy w zamian za usunięcie stojącego przed kościołem świerka. Koszt całej wykonanej inwestycji to kwota 99 tysięcy złotych. Parafia pokryła w całości poniesione koszty. Dziękuję P. Marcinowi Deik za wszelką pomoc przy organizowaniu i kierowaniu pracami. Myślę, że prace wykonano bardzo solidnie. Założone zostało także nawodnienie kropelkowe zasadzonych roślin. To kolejny etap prac związanych z upiększaniem naszej świątyni i terenów wokół.

12.         Przy wyjściu z kościoła  jest prasa katolicka, m.in. nowy  numer „Gościa niedzielnego ; „Mały gość” dla dzieci oraz inne tygodniki i miesięczniki - „Idziemy”; „Moja Rodzina”.