biuletyn
10-12-2017 23:39
Biuletyn
    II Niedziela Adwentu –   10.12.2017

1.      Przeżywamy  ADWENT – czas przygotowania na Boże Narodzenie. Roraty codziennie dla wszystkich o godz. 6.30. Dzieci przychodzą z lampionami.  Dzieci otrzymają plansze i  obrazki, które  opowiadają o św. Józefie, któremu Bóg „powierzył straż nad swymi najcenniejszymi Skarbami” Dzieci przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami. Codziennie losowane są   3 figurki Świętej Rodziny, które dzieci zabiorą  do domu, aby wspólnie modlić się do następnego dnia oraz losowane będą codziennie trzy upominki adwentowe.

2.      Za tydzień III Niedziela Adwentu GAUDETE.

3.      Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.30 zostaną poświęcone medaliki dzieciom komunijnym z klas III.

4.      Opłatki Wigilijne wraz z programem WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ – KOLĘDY i LISTEM DO PARAFIAN Panowie z Rady Parafialnej rozniosą w najbliższym czasie  do naszych domów. Ofiary, które złożymy do puszek zostaną przeznaczone na potrzeby Parafii.

5.      SPOWIEDŹ ADWENTOWA  w naszej parafii z udziałem kapłanów gości będzie 16 grudnia – w najbliższą sobotę w godzinach od 15.00 do 16.00 i od 16.30 do 17.30. Proszę skorzystajmy z obecności większej ilości kapłanów i nie odkładajmy spowiedzi na czas późniejszy.

6.      U Pań z Caritasu  można nabyć świece wigilijne małe i duże. Wesprzyjmy to piękne Wigilijne Dzieło Pomocy potrzebującym dzieciom. Są także do nabycia kartki świąteczne.

7.      Dziękuję za pobranie TUTKI MIŁOSIERDZIA. Prosimy rodziny, które chciałyby pomóc biedniejszym o zapełnienie ich produktami, które umożliwią przeżycie Świąt bardziej radośnie. Napełnione TUTKI proszę przynosić do zakrystii do 17 grudnia.

8.      W imieniu Pań z ZP Caritas bardzo dziękuję wszystkim za przeprowadzoną  zbiórkę do puszek na pomoc dla naszej parafianki P. Anny Lewandowskiej l.39 dotkniętej chorobą nowotworową. Zebraliśmy 1700 złotych , a ZP Caritas dołożył jeszcze kwotę 1000 złotych.

9.      ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE                                                                                                                  Justyna Stegenta, wyzn. Rzym – panna z Orla (2)
Kamil Adam Królczyk, wyzn. Rzym-kat, kawaler z Orla

10.     Na półkach gazetowych w kruchcie kościoła jest prasa katolicka: dla dorosłych – Gość niedzielny,   Nasza Arka; Cuda i łaski Boże, Idziemy;  dla dzieci: Mały Gość, Mały Pielgrzym, Dominik; dla młodzieży – Wzrastanie i Miłujcie się. Ofiary proszę wrzucać do puszki.