Biuletyn
23-04-2019 22:21

Biuletyn

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE – 21.04.2019

1.        Witam Parafian i Gości w NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Chrystus Zmartwychwstał – prawdziwie Zmartwychwstał. Alleluja. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę kochanym Parafianom i Gościom zdrowia, błogosławieństwa Bożego, obfitości Miłości, Mocy i Pokoju od Jezusa Zmartwychwstałego. Niech udział w Tajemnicach Zbawienia ożywia naszą wiarę, daje nam nadzieję i umacnia naszą miłość.

2.        Jutro II dzień świąt Wielkanocnych - PONIEDZIEŁEK WIELKANOCNY. Zapraszam na Msze święte o godz. 8; 10 i 11.30. W tym dniu tradycyjnie zbiórka na TACĘ na KUL i uczelnie katolickie Archidiecezji Gdańskiej.

3.        Przez cały tydzień przeżywać będziemy oktawę Wielkanocy, którą zakończymy 28 kwietnia - Niedzielą Miłosierdzia – święto patronalne CARITAS. Na wszystkich Mszach świętych w przyszłą niedzielę, modlić się będziemy w intencji członków ZP Caritas. W kościele rozpocznie się także Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach świętych w ciągu tygodnia odmawiana będzie Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

4.        Zgodnie z zapowiedzią w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na wsparcie rehabilitacji P. Pawła Hołowni. TACA zgodnie z zapowiedzią w całości na figury Św. Piotra i Pawła.

5.        W następną niedzielę 28 kwietnia, będziemy świętować święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione w całym Kościele przez św. Jana Pawła II. Przygotowujemy się do obchodów tego święta, odmawiając codziennie od Wielkiego Piątku nowennę, którą podyktował sam Jezus św. siostrze Faustynie. W wigilię tego święta, tj. w sobotę dnia 27 kwietnia, w dniu w którym też przypada 5 rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II, zapraszamy wszystkich parafian spotkanie modlitewne w ramach: „Wieczerników ze św. Janem Pawłem II”. Po wieczornej Mszy świętej rozpoczniemy nasze czuwanie  przed Najświętszym Sakramentem zakończone o godz. 20:00 Apelem Jasnogórskim. W tym szczególnym czasie, w którym wspominamy 14 rocznicę śmierci Papieża i rocznice Jego beatyfikacji i kanonizacji oraz przypadające w miesiącu kwietniu rocznice beatyfikacji i kanonizacji św. Faustyny, włączmy się licznie do udziału w twej modlitwie. Do naszej modlitwy włączymy także nasz ZP Caritas, który w niedzielę Miłosierdzia będzie obchodził swoje święto.

6.        W związku z koncertem charytatywnym , aby móc przygotować świątynię na niedzielę, bardzo proszę w piątek po wieczornej Mszy świętej o pomoc Panie i Panów, a także naszą młodzież z KSM do zdemontowania i rozebrania Grobu Pańskiego.

7.        ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Agnieszka Kupska, wyzn Rzym-kat, panna z Orla (3)

Marcin Kupski, wyzn. Rzym-kat, kawaler z Orla

Maja Jarząb, wyzn. Rzym-kat, panna z Orla (2)

Mateusz Ziemann, wyzn. Rzym-kat, kawaler z Nowego Dworu Wejherowskiego

Dobrawa Dzienisz, wyzn. Rzym-kat, panna z Orla (2)

Paweł Darznik, wyzn. Rzym-kat, kawaler z Wejherowa

Paulina Krampichowska, wyzn. Rzym-kat, panna z Orla (1)

Łukasz Hewelt, wyzn. Rzym-kat, kawaler z Luzina

8.        Na półkach gazetowych w kruchcie kościoła jest prasa katolicka: dla dorosłych – Gość niedzielny, Nasza Arka; Cuda i łaski Boże; Idziemy; oraz dla dzieci: Mały gość; Dominik; dla młodzieży – Wzrastanie i Miłujcie się; „GALILEA”. Ofiary proszę włożyć do puszki.