biuletyn
Biuletyn
II  Niedziela Zwykła – 14.01.2018

1.      Dzisiaj – II Niedziela Zwykła w roku liturgicznym

2.      Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30 dzieci, które uczęszczają na język angielski do P. Katarzyny zaprezentują, krótki koncert pastorałek w języku angielskim.

3.       W przyszłą niedzielę, 21 stycznia 2018 r  o godz. 18.00 odbędzie się Koncert Charytatywny „GRAMY DLA ANI”. Wystąpią: Krzysztof Majda, Veronika Korthals, Chór Cantores Veihierovienses. Wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane Ani z Orla, która walczy z kolejnym już 4 nowotworem.
Ania z Orla ma 39 lat, od kilku lat mieszka wraz z mężem i synem w Orlu. Po urodzeniu syna (syn pani Ani ma 6 lat) zachorowała na raka piersi. Operacja, leczenie pozwoliły przez chwilę na normalne życie jednak po 2 latach rak powraca. Tym razem jest to rak węzła chłonnego szyi. Kolejna operacja, leczenie. Po roku kolejny rak płuc. Trudne leczenie przywraca wiarę w normalne życie, jednak w lipcu 2017 roku spełnia się najgorszy scenariusz – rak mózgu. Skomplikowana operacja pozwoliła pani Ani przeżyć, ale powoduje niedowład lewej strony ciała. Pani Ania potrzebuje środków na codzienną rehabilitację i dalsze leczenie. Postarajmy się wziąć udział w tym szczególnym koncercie.

4.      Kolęda w tym tygodniu: Dzisiaj na ul. Klonowej i Bukowej; w poniedziałek 15 stycznia na ul. Szkolnej od P. Patelczyk do szkoły do P. Mazur; we wtorek 16 stycznia – ul. Szkolnej za szkołą od P. Puszyńskich do P. Misiak ; w środę 17 stycznia  na ul. Kwiatowej od P. Cirockich do P. Noga;   ul. Chabrowej i ul. Różanej;   w czwartek  18 stycznia na ul. Kwiatowej od P. Lezner do P. Holloway; w piątek  19 stycznia KOLĘDY NIE MA; w sobotę 20 stycznia ul. Pomorskiej od P. Waliszewskich do G Kreft strona lewa i prawa; w niedzielę 21 stycznia na ul. Pomorskiej od P. Duchiewicz do P. Erlich i P. Radtke. Kolęda rozpoczynać się będzie od poniedziałku do piątku od godz. 16.00;  w sobotę od godz. 10.00 i w niedzielę od godz. 15.00. Bardzo proszę o obecność wszystkich domowników. Stół nakryty jest białym obrusem. Na nim woda święcona, krzyż i  świece oraz Pismo święte. Ofiary kolędowe w całości będą przeznaczone na prace w kościele – remont pomieszczeń pod zakrystią dla celów pralni i suszarni; oraz prace związane z podłączeniem kościoła i plebanii do sieci gazowej.

5.      W związku z Kolędą Msze święte w ciągu tygodnia  będą odprawiane o godz. 14.30 i 15.00.                    W sobotę  o godz. 18.00 – Msza święta z liturgii niedzielnej. Godziny Mszy proszę sprawdzić na wydruku Intencji.

6.      Na półkach gazetowych w kruchcie kościoła i przy zejściu z chóru jest prasa katolicka:                      dla dorosłych – Gość niedzielny,   Nasza Arka; Cuda i łaski Boże;  Idziemy; dla dzieci:  Dominik;  Mały gość;  dla młodzieży – Miłujcie się.   Ofiary proszę włożyć do  puszki.

7.      ZMARLI: ŚP. Edmund Funk lat 85. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…