biuletyn
19-02-2018 05:53
Biuletyn
 I Niedziela Wielkiego Postu  – 18.02.2018
„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

1.      Witam  Parafian i Gości w  I Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiaj kończymy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Bardzo dziękuje Ks. Włodzimierzowi Małota CM za poprowadzenie tego duchowego czasu refleksji i zadumy nad swoim chrześcijaństwem i rozumieniem znaczenia w naszym życiu piątku – dnia śmierci Chrystusa Pana. Bóg zapłać.
Ksiądz rekolekcjonista przewodniczyć dzisiaj będzie Gorzkim Żalom i wygłosi kazanie Pasyjne o godz. 15.00.

2.      DROGA KRZYŻOWA dla dzieci, młodzieży i dorosłych w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.00 . Nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym  w niedzielę o godz. 15.00. Dzieci otrzymują obrazki do naklejenia na planszę w roku jubileuszu św. ojca Pio:   w 100 rocznicę otrzymania przez niego stygmatów męki Pana Jezusa i w 50 rocznicę jego śmierci.

3.      W okresie Wielkiego Postu przy figurze MB Fatimskiej jest wyłożona KSIĘGA TRZEŹWOŚCIOWA, do której będzie można wpisać swoje postanowienia na Wielki Post. Jest także wystawiona skrzynka na JAŁUMUŻNĘ WIELKOPOSTNĄ przed kapliczką Matki Bożej .

4.      Młodzież gimnazjalna bierze udział w Rekolekcjach razem z całą szkołą   w kościele w Bolszewie w dniach 19 – 21 lutego.

5.      Spotkanie dla młodzieży kandydatów do bierzmowania w środę po wieczornej Mszy świętej około godz. 18.45.

6.      Kurs przedmałżeński dla narzeczonych odbywać się będzie w dniach od 24 lutego do           02 marca 2018 w Konwikcie w Wejherowie o godz. 19.00. Zainteresowane osoby proszę o zgłoszenie się w KONWIKCIE.

7.      We wtorek 27 lutego zapraszam rodziców dzieci komunijnych na wspólną modlitwę i spotkanie o godz. 18.00 do kościoła

8.      W piątek 25 maja o godz. 17.00 Ks. Biskup Wiesław Szlachetka udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej.

9.      „Salon Gier” dla dzieci w poniedziałki w godz. 17 – 19  w salkach w plebani.

10.     ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE                                                                                              Małgorzata Stencel, wyzn. Rzym-kat, panna zam. w Linii (1)
 Szymon Paschke, wyzn. Rzym-kat, kawaler zam. w Orlu

Natalia Korcz, wyzn. Rzym-kat, panna zam. w Gdyni (2)
Hubert Konkol, wyzn. Rzym-kat, kawaler, zam. w Orlu