Biuletyn
29-11-2021 11:34

Biuletyn

I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2021

1.           Witam Wszystkich w kościele w  – I NIEDZIELĘ ADWENTU, który ma nas przygotować na Boże Narodzenie i na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „ Posłani w pokoju Chrystusa”.

2.           RORATY tak jak co roku będą od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.   Dzieci przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami i losują na 1 dzień do domu  4 figury Św. Rodziny. Codziennie będą także losowane po 3 figurki bożonarodzeniowe na własność . Dzieci przychodzą z lampionami.

3.           Dzisiaj święcone są Opłatki Wigilijne, które będzie można otrzymać  wyłącznie w kościele. Proszę po Mszach świętych w niedzielę i w ciągu tygodnia przychodzić do zakrystii po opłatki, a ofiarę będzie można złożyć do specjalnej skarbony.

4.           W tym tygodniu dni eucharystyczne. W środę po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszam na różaniec Róże różańcowe. W czwartek modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, a RÓŻANIEC przed Najświętszym Sakramentem  o godz. 18.30 prowadzony będzie przez mężczyzn. Oddani Wojownicy MBNP zapraszają Panów i młodzież męską do wspólnej modlitwy. W I piątek od godz. 9. 00 udam się z komunią świętą  do chorych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 17.30. Spowiedź od godz. 15.00.

5.           W ramach co rocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom dostępne już są Świece wigilijne Caritasu duże i małe. U Pań z Caritasu można otrzymać „Tytki” do napełnienia żywnością i chemią dla rodzin potrzebujących; są także  słodkie kalendarze Adwentowe. Tutki proszę przynosić do 3 niedzieli adwentu tj. do 19 grudnia.

6.           Tradycyjnie jak co roku – za tydzień w niedzielę 5 grudnia będziemy gościć przedstawiciela Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie. W tym roku będziemy gościć diakona Karola, który skieruje do nas słowo Boże. Będzie także zbiórka na Tacę na Seminarium. Pamiętajmy, że mamy od tego roku naszego przedstawiciela na roku propedeutycznym – Przemka Szwarc.

7.           Za tydzień na Mszy świętej o godz. 11.30 zostaną poświęcone medaliki  dzieciom komunijnym z klasy III.

8.           Adwentowa Spowiedź w naszej parafii z udziałem kapłanów gości będzie w sobotę 18 grudnia w godzinach od 15 do 17.00.

9.           W kruchcie kościoła  jest prasa katolicka, m.in. nowy  numer „Gościa niedzielnego; „Mały gość” dla dzieci – dzisiaj z lampionem na roraty oraz inne tygodniki i miesięczniki  - „Idziemy”; „Moja Rodzina”.  Jest też kolejny numer kwartalnika diecezjalnego „Galilea”.