Biuletyn
18-02-2019 08:35

Biuletyn

6 Niedziela Zwykła – 17.02.2018

1.      Witam Parafian i Gości w 6 niedzielę zwykłą w roku liturgicznym.

2.      Dzieci , młodzież, nauczyciele i katecheci kontynuują FERIE ZIMOWE. Prośmy Boga o sprzyjającą pogodę, dobry wypoczynek i bezpieczny powrót z zimowych wyjazdów.

3.      Centrum Kultury Gminy Wejherowo organizuje Ferie zimowe dla dzieci. Spotkania odbywać się będą w salce w plebani w dniach 18 -22 lutego w godz. 10.00 do 13.00.

4.      Sprawozdanie z kolędy i za rok 2018 przedstawię – w niedzielę 3 marca.

5.      Serdecznie zapraszamy na kolejne comiesięczne czuwanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem w ramach: „ WIECZERNIKA ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II”. Spotkanie modlitewne odbędzie się w najbliższy piątek 22 lutego zaraz po wieczornej Mszy Świętej około godz.18:30 i zakończy się Apelem Jasnogórskim oraz ucałowaniem relikwii około godz. 20:00. w tym dniu przypada również 88 rocznica objawienia św. siostrze Faustynie Kowalskiej - obrazu Jezusa Miłosiernego, które miało miejsce dnia 22 lutego 1931 r. w Płocku w celi klasztornej. U progu zbliżającego się Wielkiego Postu i naszych parafialnych Rekolekcji, znajdźmy czas na osobiste spotkanie z Bogiem, czas na modlitwę z Maryją i przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

6.      Od najbliższego poniedziałku, pragniemy rozpocząć w naszej parafii codzienne odmawianie różańca, 20 minut przed pierwszą Mszą Św. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy, szczególnie członków róż różańcowych. Mamy obecnie 5 róż, do których należy sto osób. Maryja tak bardzo prosi, w każdym objawieniu o odmawianie różańca, więc znajdźmy te parę minut w ciągu tygodnia na wspólny różaniec.

7.      W Środę Popielcową – 6 marca rozpoczniemy w naszej Parafii REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które w tym roku poprowadzi Dyrektor Grupy Misyjnej Księży Misjonarzy Św. Wincentego a Paulo – Ks. Krzysztof Dura z Krakowa. w najbliższym czasie podam PLAN.

8.      GRUPA " AKTYWNE SENIORKI 60 + ORLE zapraszają na spotkania w godz.16.00 do 18.00 w terminach: miesiąc luty - 20.02; miesiąc marzec – 13.03 i 27.03; miesiąc kwiecień – 10.04 i 24.04; miesiąc maj – 08.05 i 22.05.

9.      Bardzo dziękuję p. Ryszardowi Zieman i synowi Matuszowi - naszemu organiście za wykonanie, założenie i ofiarowanie dla kościoła nowych podestów marmurowych pod figurę Matki Bożej Fatimskiej i pod feretrony w korytarzu przy wejściu na chór. Bóg zapłać.

10.  Na półkach gazetowych w kruchcie kościoła i przy zejściu z chóru jest prasa katolicka: dla dorosłych – Gość niedzielny, Nasza Arka; Cuda i łaski Boże; Idziemy; dla dzieci: Dominik; Mały gość; dla młodzieży – Miłujcie się. Pismo diecezjalne – Galilea. Ofiary proszę włożyć do puszki.

11.  Jak co roku możemy pomóc Kamilowi Klas choremu na mukowiscydozę, oddając swój 1% podatku. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone karty ze szczegółowymi informacjami.

12.  Wójt Gminy Wejherowo oraz Biblioteka i Centrum Kultury z okazji 85 lecia gminy ogłasza konkurs fotograficzny "Gmina Wejherowo w fotografii - dawniej i dziś". Konkurs polega na zbiórce archiwalnych zdjęć przedstawiających miejsca, obiekty, wydarzenia historyczne i kulturalne. Przewidziano atrakcyjne nagrody m.in. Laptopy, telewizor, rower. Więcej informacji na stronie BCK oraz urzędu gminy.