Aktualności

Wróć do strony głównej

Rajdy rowerowe w 2023

     Od 18 lat tradycyjnie w wakacyjne środy z inicjatywy ks. Henryka Hildebrandt, proboszcza parafii, odbywały się rajdy rowerowe. W tym roku pogoda była dla nas łaskawa i umożliwiła aktywne spędzenie sześć środowych poranków. Na każde spotkanie przybyło średnio 20 cyklistów.
Na parking kościelny stawiały się całe rodziny, młodzież i dorośli. Cieszymy się, że wśród chcących spędzić aktywnie czas pojawiały się nowe osoby ale też te, które od lat w taki sposób spędzają urlop. Wszyscy amatorzy „dwóch kółek” mieli możliwość zapoznania się z pięknem przyrody naszych okolic oraz ścieżek rowerowych.
     Pierwszy rajd prowadził do Rybna i Piaśnicy (21 km) gdzie rowerzyści odwiedzili cmentarz ofiar marszu śmierci oraz groby zamordowanych w Piaśnicy.
     Drugie spotkanie to podróż nad jezioro Żarnowieckie do miejscowości Nadole (35 km) gdzie uczestnicy mogli skorzystać z kąpieli wodnych i słonecznych.

     Największą liczbę cyklistów (ponad 40 osób) przyciągnął rajd do Lisewa (38km) gdzie zostaliśmy zaproszeni przez p. Wiesława Trockiego na piknik militarny. Dzięki uprzejmości organizatora skosztowaliśmy przepysznej wojskowej grochówki, a czas umiliły nam liczne militarne atrakcje. Dziękujemy za zaproszenie i cudowną gościnę.


     W związku z niepewną pogodą czwarty rajd był najmniej wymagający i prowadził leśnymi ścieżkami do leśniczówki Muza, a potem na przepyszne lody do Leśniewa. Trasa liczyła około 25 km.
     Kolejna wyprawa to wyjazd do Pucka (55 km), piękna pogoda umożliwiła kąpiel w wodach zatoki Puckiej oraz delektowanie się pysznymi lodami.

     Ostatni, szósty rajd prowadził do Dębek. Cykliści pokonali najdłuższą tego sezonu trasę bo to ponad 60 km. Piękna słoneczna pogoda i ciepłe morze pozostanie na długo w pamięci orlewskich cyklistów.

     Łącznie amatorzy „dwóch kółek” podczas wakacyjnych spotkań pokonali około 240 km. Rajdy rowerowe poprzez sport, turystykę i rekreację to wspaniały pomysł na propagowanie zdrowego stylu życia (aktywnego wypoczynku) ale również integrowanie mieszkańców Orla.

     Dziękujemy ks. Henrykowi za chęć organizowania tak cudownego spędzania czasu wolnego. Zachęcamy niezdecydowanych do środowych spotkań w następnym sezonie 2024.

Poczęstunki w trakcie rajdów zostały dofinansowane z budżetu Gminy Wejherowo.

Dane kontaktowe

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Piotra i Pawła w Orlu

ul. Zamostna 2a

84-252 Orle

Bank PeKaO S.A.

IV Oddział w Gdańsku

59 1240 1271 1111 0010 0326 7656