BIULETYN 03.12.2023

Ogłoszenia duszpasterskie
I Niedziela Adwentu – 03.12.2023
 
1. Witam Wszystkich Parafian i Gości w I Niedzielę Adwentu – czasu, który jest przygotowaniem nas na Boże Narodzenie - rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny. Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Dzieci tradycyjnie przynoszą lampiony, serduszka z dobrymi uczynkami. Codziennie będziemy losowali figurki Św. Rodziny do modlitwy w domu z rodzinami. Losowane też będą upominki roratnie. Tematem tegorocznych rorat będzie życie i misyjna działalność Św. Wojciecha.

2. W dzisiejszą niedzielę jest z nami na wszystkich Mszach świętych i głosi Słowo Boże przedstawiciel naszego Seminarium – kleryk V roku Przemysław Litewski. Modlić się będziemy w całym dekanacie w intencji naszego Seminarium. Taca w całości jest przeznaczona na wsparcie najważniejszej uczelni Archidiecezji.


3. Za tydzień dzień modlitwy i pomocy materialnej (zbiórka do puszek) Kościołowi na Wschodzie.


4. Dzisiaj zostaną poświęcone Opłatki Wigilijne, które tak jak w ostatnich latach można będzie odebrać w zakrystii i w tygodniu i w każdą niedzielę. Dobrowolne ofiary proszę składać do stojącej tam skarbony. Przy opłatkach jest program KOLĘDY – wizyty duszpasterskiej. Jest on również umieszczony w AKTUALNOŚCIACH.


5. Jutro - w poniedziałek NIE MA spotkania kandydatów do sakramentu bierzmowania.


6. Zapraszam dziewczynki od 4 klasy szkoły podstawowej o zasilenia grupy duszpasterskiej „Dziewcząt Maryi”, a chłopców do wspólnoty ministranckiej. Zgłoszenia do mnie.


7. „Zawierz Maryi swoją miejscowość”- pod takim hasłem odmawiamy 1 dziesiątkę różańca do 8 grudnia – do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy świętej o godz. 18.00 - w intencji naszej miejscowości.


8. W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 zapraszam na „Godzinę Łaski” – Msza święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu.


9. Dzisiaj na sali gimnastycznej naszej szkoły zostanie rozegrany 10 Turniej w Tenisa Stołowego o Puchar Ks. Proboszcza. Zgłoszenia do turnieju, który zostanie rozegrany w 3 kategoriach – młodzieżowej; dla Pań i dziewcząt i Panów OPEN, przed zawodami. Serdecznie zapraszam. Zawody rozpoczną się o godz. 14.00. Wcześniej od godz. 13.00 można się będzie rozgrzać na sali gimnastycznej.


10. Od najbliższej soboty 9 grudnia w KONWIKCIE w Wejherowie rozpocznie się tygodniowy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI. Serdecznie zapraszam szczególnie narzeczonych planujących w najbliższym czasie zawarcie sakramentu małżeństwa.


11. Serdecznie zapraszam młodzież od klasy 7, szkół średnich i starszą na spotkania w ramach KSM w piątek 8 grudnia o godz. 19.00 do salki w plebanii. Proponuję młodzieży inny rodzaj spędzania wspólnie czasu.


12. Zapraszam wraz z prowadzącą Panią Iwoną Machowską - Gaffke w każdy wtorek o godz. 19.00 do salki w plebanii. Osoby obdarzone talentem wokalnym oraz grające na instrumentach.


13. Serdecznie zapraszam osoby lubiące śpiewać do powstającego Chóru parafialnego prowadzonego przez Pana Łukasza Baranowskiego. Zapraszamy w środy o godz. 20.00 do salki nad zakrystią.


14. Przy obrazie MBNP jest wystawiony kosz i trwa zbiórka skarpetek, płaszczów przeciwdeszczowych i parasolek dla dzieci do 12 lat z Afryki. Dary te przekażemy dla parafii Siostry Idy.


15. W kruchcie kościoła jest prasa katolicka, m.in. nowy numer „Gościa niedzielnego"; „Mały gość” dla dzieci oraz inne tygodniki i miesięczniki - „Idziemy”; „Moja Rodzina”.


16. Dzisiaj o godz. 19.15 w Kolegiacie w Wejherowie odbędzie się koncert DONA NOBIS PACEM w wykonaniu chóru Cantores Veiherovienses.

BIULETYN 26.11.2023

Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 26.11.2023

1. Witam Wszystkich Parafian i Gości w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w ostatnią niedzielę przed Adwentem; w święto patronalne Gdańskiego Seminarium Duchownego i Akcji Katolickiej.
 
2. Za tydzień w I niedzielę Adwentu, 3 grudnia gościć będziemy przedstawiciela naszego Seminarium Duchownego i tradycyjnie odbędzie się zbiórka na TACĘ na potrzeby naszego Seminarium.
 
3. Roraty rozpoczną się 4 grudnia i będą codziennie o godz. 6.30. Dzieci otrzymywać będą specjalne obrazki o Św. Wojciechu. Z serduszek z dobrymi uczynkami losowane będą figurki św. Rodziny i codziennie 2 gadżety adwentowo - świąteczne.
 
4. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.30 6 kandydatów zostanie przyjętych do grona ministrantów. Informuję, że po feriach zimowych rozpocznie sie kurs przygotowawczy dla nowych kandydatów.
 
5. Z radością informuję, że wczoraj z rąk księdza biskupa nasz lektor Wojciech Stanisławczyk - po ukończeniu specjalnego kursu – otrzymał posługę ceremoniarza liturgicznego, która pozwala mu prowadzić ceremonie liturgiczne, także pod przewodnictwem Ks. Biskupa. Gratulujemy.
 
6. „Zawierz Maryi swoją miejscowość”- pod takim hasłem codziennie przez 2 miesiące odmawiamy 1 dziesiątkę różańca do 8 grudnia – do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP.
 
7. Jutro - w poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 
8. W czwartek po Mszy świętej o godz. 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Tym razem będzie to tylko pół godzinna adoracja ze względu na moje spotkanie dekanalne dla kapłanów; m.in. Różaniec
 
9. W przyszłą niedzielę zostaną poświęcone OPŁATKI WIGILIJNE, które tak jak w poprzednich latach będzie można otrzymać w zakrystii.
 
10. W niedzielę 3 grudnia odbędzie się X Turniej tenisa stołowego o puchar Ks. Proboszcza. Szczegóły na stronie parafialnej. Rozpoczęcie o godz. 13.00 rozgrzewką i rozlosowaniem grup. O godz. 14.00 rozpocznie się turniej w 3 kategoriach – dla Pań, młodzieży i seniorów. Turniej przygotowuje i przeprowadzi Rada Parafialna i Ekonomiczna. Zapraszam do kibicowania i na smaczne ciasto i kawę.
 
11. Serdecznie zapraszam młodzież od klasy 7, szkół średnich i starszą na spotkania w ramach KSM w piątek 8 grudnia o godz. 19.00 do salki w plebanii. Proponuję młodzieży inny rodzaj spędzania wspólnie czasu.
 
12. Zapraszamy osoby obdarzone talentem wokalnym oraz grające na instrumentach, które chcą przez muzykę i śpiew wyrazić swoją miłość do Boga. Zapraszam wraz z prowadzącą Panią Iwoną Machowską - Gaffke w każdą środę o godz. 19.15 do salki w plebanii.
 
13. Serdecznie zapraszam osoby lubiące śpiewać do powstającego Chóru parafialnego prowadzonego przez Pana Łukasza Baranowskiego. Zapraszamy w środy o godz. 20.00 do salki na zakrystią.
 
14. Przy obrazie MBNP jest wystawiony kosz i trwa zbiórka skarpetek, płaszczów przeciwdeszczowych i parasolek dla dzieci do 12 lat z Afryki. Dary te przekażemy dla parafii Siostry Igi w Adwencie.
 
15. W kruchcie kościoła jest prasa katolicka, m.in. nowy numer „Gościa niedzielnego ; „Mały gość” dla dzieci oraz inne tygodniki i miesięczniki - „Idziemy”; „Moja Rodzina”.
 
16. 3 grudnia o godz. 19.15 w Kolegiacie w Wejherowie odbędzie się koncert DONA NOBIS PACEM w wykonaniu chóru Cantores Veiherovienses.
 
17. Na plakacie w kruchcie kościoła są szczegółowe informacje o pielgrzymce do Gruzji organizowanej w kwietniu przyszłego roku przez księdza Karola Erdmanna.

BIULETYN 19.11.2023

Ogłoszenia duszpasterskie
33 Niedziela Zwykła – 19.11.2023

1. Witam Wszystkich Parafian i Gości w 33 Niedzielę Zwykłą – w Światowy Dzień Ubogich, a także w Światowy dzień pamięci o ofiarach wypadków drogowych.

2. Przyszła niedziela 26 listopada, to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem oraz święto patronalne Gdańskiego Seminarium Duchownego i Akcji Katolickiej.

3. W I niedzielę Adwentu, 3 grudnia gościć będziemy przedstawiciela naszego Seminarium Duchownego i tradycyjnie odbędzie się zbiórka na TACĘ na potrzeby naszego Seminarium.

4. „Zawierz Maryi swoją miejscowość”- pod takim hasłem codziennie przez 2 miesiące odmawiać będziemy 1 dziesiątkę różańca do 8 grudnia – do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP po Mszy świętej o godz. 18.00.

5. Od jutra uczestniczyć będę w Rekolekcjach kapłańskich w Straszynie. Zastąpi mnie Ks. porucznik Andrzej Bawer – kapelan wojskowy z parafii Św. Wojciecha z Wejherowa.

6. Jutro - w poniedziałek NIE MA spotkania dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

7. W czwartek po Mszy świętej o godz. 18.00 Godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W przyszłą niedzielę 26 listopada na Mszy świętej o godz. 11.30 6 kandydatów zostanie przyjętych do grona ministrantów. Otoczmy chłopców naszą modlitwą.

9. W niedzielę 3 grudnia odbędzie się X Turniej tenisa stołowego o puchar Ks. Proboszcza. Szczegóły na stronie parafialnej i za tydzień w ogłoszeniach.

10. Koło Gospodyń Wiejskich w Orlu organizuje w listopadzie warsztaty dziewiarskie (druty, szydełko). Chętnych zapraszamy we wtorki o godz. 17.00 do salki na plebanii.

11. Została uruchomiona w nowej szacie graficznej strona internetowa naszej parafii www.parafia-orle.pl. Zapraszamy do korzystania i do częstszego obserwowania gdyż będziemy się starali ją aktualizować także w ciągu tygodnia.

12. Zapraszamy osoby obdarzone talentem wokalnym oraz grające na instrumentach, które chcą przez muzykę i śpiew wyrazić swoją miłość do Boga. Spotkania odbywają się w środy o godz. 19.15 w salce plebanii. Zapraszam wraz z prowadzącą Panią Iwoną Machowską - Gaffke.

13. Serdecznie zapraszamy chętne osoby lubiące śpiewać do powstającego Chóru parafialnego prowadzonego przez Pana Łukasza Baranowskiego. Zapraszamy na próbę w środę o godz. 20.00 do salki na zakrystią.

14. Przy obrazie MBNP jest wystawiony kosz i trwa zbiórka skarpetek, płaszczów przeciwdeszczowych i parasolek dla dzieci do 12 lat z Afryki. Dary te przekażemy dla parafii Siostry Igi, która zagości u nas w Adwencie.

15. W kruchcie kościoła jest prasa katolicka, m.in. nowy numer „Gościa niedzielnego ; „Mały gość” dla dzieci oraz inne tygodniki i miesięczniki - „Idziemy”; „Moja Rodzina”.

Dane kontaktowe

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Piotra i Pawła w Orlu

ul. Zamostna 2a

84-252 Orle

Bank PeKaO S.A.

IV Oddział w Gdańsku

59 1240 1271 1111 0010 0326 7656