BIULETYN 26.05.2024

Ogłoszenia duszpasterskie
Uroczystość Najświętszej Trójcy - 26.05.2024
 
1. Witam Wszystkich w Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzisiaj odpust w Sanktuarium Pasyjno Maryjnym w Wejherowie i w Kolegiacie.
 
2. Od wczorajszej soboty 25 maja do 2 czerwca przeżywamy w naszej parafii MISJE ŚWIĘTE, które odbywają się raz na 10 lat, a które prowadzi Franciszkanin O. Joel Kokott OFM, którego witam bardzo serdecznie i życzę błogosławionych owoców misyjnego dzieła dla parafii.
 
3. Misje święte są też przygotowaniem do nawiedzenia parafii przez Relikwie Św. Wojciecha – 7 - 8 czerwca oraz 29 czerwca do Jubileuszu 20 lecia powstania Parafii.
 
4. Program Misji jest wydrukowany w Folderach, które są wyłożone przy wyjściach z kościoła, a także w dzisiejszym Biuletynie i na stronie internetowej. Moi Drodzy mam nadzieję, że każdy z nas włączy się w przeżywanie tego szczególnego czasu, który jest nam dany w ramach MISJI ŚWIĘTYCH pod hasłem „Rozpocznijmy od nowa”. Zaprośmy naszych sąsiadów, koleżanki i kolegów na ten święty czas.
 
5. W czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku pójdziemy trasą I – ulicami Zamostną, Wejhera, Nadrzeczną, Wejhera i Zamostną do Kościoła. Ołtarze tak jak w latach poprzednich: I – u P. Dibowskich; II – u P. Darga; III – u P. Patelczyk – Szymańskich; IV – u P. Gaffke. Proszę w środę o przygotowanie, feretronów, chorągwi i sztandarów.
 
6. Oktawa Bożego Ciała i procesja Eucharystyczna wokół kościoła codziennie po Mszy świętej o godz. 18.00; w niedzielę po Mszy świętej o godz. 8.00.
 
7. Bardzo proszę o udekorowanie domów i trasy przejścia procesji.
 
8. W procesji za krzyżem i ministrantami idą dzieci klas III w strojach komunijnych. Za dziećmi komunijnymi idą dziewczynki ze Scholii z Różańcem następnie sztandary, chorągwie, feretrony, dziewczynki sypiące kwiatki i Baldachim z kapłanami niosącymi Najświętszy Sakrament i wierni.
 
9. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków na próbę w środę 29 maja o godz. 16.00 na parkingu przy kościele. Bardzo też proszę wszystkich o zbieranie kwiatów na procesję Bożego Ciała do sypania dla dziewczynek. Kosz na kwiaty będzie stał w kruchcie kościoła.
 
10. W środę o godz. 20.00 w kościele zbiórka dla LSO – lektorów, ministrantów i kandydatów.
 
11. Prasa katolicka w głównym wyjściu z kościoła: m.in. nowy Gość niedzielny, Idziemy, Mały gość i inne. Wyłożone są foldery (niebieskie) z informacjami o czekających nas wydarzeniach.

BIULETYN 19.05.2024

Ogłoszenia duszpasterskie
Zesłanie Ducha Świętego - 19.05.2024

1. Witam Wszystkich w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Jutro II dzień Zielonych Świątek – NMP Matki Kościoła. Zapraszam na Msze święte o godz. 17 i 18.

2. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość I Komunii świętej dzieci klas III. O godz. 11.30 Uroczysta Msza święta podczas, której dzieci po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Komunii świętej. Na zakończenie zostanie odprawione, nabożeństwo majowe i zostaną wręczone dzieciom pamiątki komunijne. W dolnej części kościoła będą dzieci komunijne i rodzice – na chórze pozostali goście.

3. Biały Tydzień w dla dzieci razem z nabożeństwem majowym będzie codziennie do piątku włącznie o godz. 17.00. Zapraszam rodziców i rodziny do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek 21 maja na Mszy świętej o godz. 17.00 razem z moimi kolegami kursowymi będziemy przeżywali 38 rocznicę święceń kapłańskich. Zapraszam do wspólnej modlitwy. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00.

5. Jutro o godz. 19.00 zapraszam do kościoła wszystkie grupy duszpasterskie i grupy, które działają w naszej wiosce: Radę Parafialno - ekonomiczną, Radę Duszpasterską, ZP Caritas, Zelatorów Róż różańcowych, młodzież z KSM, LSO, Wojowników Maryi, Apostolat MB Szenstackiej, Opiekunów Scholii, Prezesa Chóru; Radę Sołecką, opiekunów KKS Orle, Panie z KGW, Prezesa OSP. Pragnę omówić czekające nas wydarzenia.
 
6. W czwartek nie będzie Adoracji godzinnej Najświętszego Sakramentu.
 
7. Bardzo dziękuję za ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało. Zostało złożone 2440 złotych.
 
8. Za nami kiermasz ciast na leczenie małego Szymonka. Wynik zbiorki zdecydowanie przerósł nasze oczekiwania. Udało się zebrać aż 12.757,02 złotych w tym 2.000 złotych, które przekazał nasz orlewski Parafialny Zespół Caritas. W imieniu rodziców Szymonka serdecznie dziękujemy za hojność wszystkim darczyńcom, a także każdej osobie, która włączyła się w akcję piekąc przepyszne ciasta.
 
9. Od 25 maja do 2 czerwca przeżywać będziemy naszej Parafii MISJE ŚWIĘTE, które odbywają się raz na 10 lat, a które poprowadzi Franciszkanin O. Joel Kokott OFM, które też będą przygotowaniem do nawiedzenia parafii przez Relikwie Św. Wojciecha – 7 - 8 czerwca oraz 29 czerwca do Jubileuszu 20 lecia powstania Parafii .
 
10. Program Misji jest wydrukowany w Folderach, które są wyłożone przy wyjściach z kościoła, a także na stronie internetowej. Serdecznie zapraszam na rozpoczęcie MISJI w sobotę o godz. 17.30. Moi Drodzy mam nadzieję, że każdy z nas włączy się w przeżywanie tego szczególnego czasu, który jest nam dany w ramach MISJI ŚWIĘTYCH pod hasłem „Rozpocznijmy od nowa”.
 
11. 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku pójdziemy trasą I – ulicami Zamostną, Wejhera, Nadrzeczną, Wejhera i Zamostną do Kościoła. Ołtarze tak jak w latach poprzednich: I – u P. Dibowskich; II – u P. Darga; III – u P. Patelczyk – Szymańskich; IV – u P. Gaffke. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatki w środę 29 maja o godz. 16.30.
 
12. Prasa katolicka w głównym wyjściu z kościoła: m.in. nowy Gość niedzielny, Idziemy, Mały gość i inne. Wyłożone są foldery (niebieskie) z informacjami o czekających nas wydarzeniach.

BIULETYN 12.05.2024

 
Ogłoszenia duszpasterskie
Wniebowstąpienie Pańskie - 12.05.2024
 
1. Witam Wszystkich w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Odmawiamy nowennę do Ducha świętego.
 
2. Dzieci klas III kontynuują bezpośrednie przygotowania do I Spowiedzi i I Komunii świętej o godz. 16.00 w kościele. Proszę o pełną mobilizację dzieci podczas prób w kościele.
 
3. W sobotę 18 maja o godz. 10.00 dzieci klas III przystąpią do swojej pierwszej spowiedzi. Po dzieciach komunijnych będzie spowiedź dla rodzin.
 
4. Uroczystość I Komunii świętej dzieci klas III rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godz. 11.15 przed kościołem. O godz. 11.30 rozpocznie się Uroczysta Msza święta podczas, której dzieci po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Komunii Świętej. Na zakończenie zostanie odprawione, nabożeństwo majowe i zostaną wręczone dzieciom pamiątki komunijne. W dolnej części kościoła wezmą udział dzieci komunijne i rodzice; w górnej – na chórze pozostali goście.
 
5. Biały Tydzień dla dzieci będzie codziennie o godz. 17.00. Zapraszam rodziców i rodziny.
 
6. W piątek 17 maja po wieczornej Mszy sprzątanie kościoła. Proszę o przybycie rodziców i przedstawicieli rodzin dzieci komunijnych i zabranie ze sobą sprzętu do zamiatania i mycia kościoła – mioteł, mopów, odkurzaczy, sprzętu do mycia okien itp.
 
7. W czwartek 16 maja o godz. 10.00 zapraszam do salki w plebanii Panie do plecenia wianków do wystroju kościoła. Proszę o dostarczenie bukszpanu.
 
8. Zapraszam na Nabożeństwa majowe. W tygodniu o godz. 17.00, w sobotę o godz. 17.30, a w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30.
 
9. W czwartek po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 
10. Bardzo dziękuję za ofiary na dzwony. W minionym tygodniu ofiarę złożyły 2 rodziny.
 
11. W poniedziałek 13 maja liturgiczne wspomnienie MB Fatimskiej i 43 rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Zapraszam na nabożeństwo majowe, różaniec Fatimski i procesję z figurką Matki Bożej wokół kościoła o godz. 17.00. Proszę zwrócić uwagę, że w poniedziałek Msze święte zostaną odprawione o godz. 17.45 i o godz. 18.15.
 
12. 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku pójdziemy trasą I – ulicami Zamostną, Wejhera, Nadrzeczną, Wejhera i Zamostną do Kościoła. Tak jak w poprzednim roku przez kolejne 3 niedziele – 28 kwietnia, 5 i 12 maja u ministrantów przed kościołem będzie zbiórka do puszek na kwiaty do ołtarzy.
 
13. W najbliższym czasie czeka nas wiele bardzo ważnych Uroczystości w Parafii. Rozpoczną się one od Uroczystości I komunii – 19 maja. 21 maja – moja 38 rocznica święceń kapłańskich. Następnie przeżyjemy od 25 maja do 2 czerwca MISJE, które odbywają się raz na 10 lat, a które poprowadzi Franciszkanin O. Joel Kokott OFM, które też będą przygotowaniem do nawiedzenia parafii przez Relikwie Św. Wojciecha – 7 - 8 czerwca; 16 czerwca rocznica I komunii i wreszcie 29 czerwca Jubileusz 20 lecia powstania Parafii pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Tadeusza Wojdy z poświęceniem 3 nowych dzwonów i Festynem dla mieszkańców .
 
14. W kruchcie kościoła jest prasa katolicka, m.in. nowy numer „Gościa niedzielnego”; „Mały gość” dla dzieci oraz inne tygodniki i miesięczniki - „Idziemy”; „Moja Rodzina”; kwartalnik Galilea.

Dane kontaktowe

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Piotra i Pawła w Orlu

ul. Zamostna 2a

84-252 Orle

Bank PeKaO S.A.

IV Oddział w Gdańsku

59 1240 1271 1111 0010 0326 7656