BIULETYN 21.07.2024

16 Niedziela zwykła – 21.07.2024

1. Witam Wszystkich Parafian i Gości w 16 Niedzielę Zwykłą. Odpoczywającym życzę dobrej pogody i miłego odpoczynku na terenie naszej parafii. Wyjeżdżającym na urlopy życzę udanych wakacji i bezpiecznego powrotu do domu. Zapraszam na Msze święte w niedzielę o godz. 8.00; 10.00 i 11.30 lub w sobotę o godz. 18.00 – z liturgii niedzielnej.

2. W tygodniu Msze święte o godz. 17.30 i 18.00. Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00. Spowiedź – pół godziny przed pierwszą Mszą świętą.

3. We czwartek, 25 lipca liturgiczne wspomnienie Św. Jakuba i Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Rozpoczyna się XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Modlić się będziemy w intencji kierowców i wszystkich użytkowników dróg, a w przyszłą niedzielę 28 lipca po wszystkich Mszach świętych na parkingu zostaną poświęcone samochody i wszystkie inne pojazdy, a dobrowolne złożone ofiary przy tej okazji zostaną tradycyjnie przekazane na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.

4. W piątek, 26 lipca św. Joachima i Anny – rodziców NMP i dziadków Pana Jezusa – dzień szczególnej wdzięczności, rodzicom, dziadkom i emerytom. A w przyszłą niedzielę 28 lipca obchodzić będziemy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka.

5. W miesiącu lipcu i sierpniu zapraszam w każdą środę o godz. 9.00 (przy dobrej pogodzie) na Rajdy rowerowe. Zbiórka na parkingu przy kościele. Proszę zadbać o sprawne rowery. W najbliższą środę zapraszam na rajd nad morze do Dębek. W programie m.in. kąpielisko. Proszę zabrać ręczniki i stroje kąpielowe. Trasa ok. 50 km podobnie jak w ostatnią środę. W rajdzie uczestniczyło 30 osób. Proszę pamiętać o pisemnej zgodzie rodziców dla dzieci niepełnoletnich.

6. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na Festyn Strażacki, organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich w Orlu oraz Sołtysem i Radą sołecką i radnymi gminy. Odbędzie się on w sobotę dnia 27 lipca od godziny 17:00 na placu przy dawnej remizie OSP. W programie m.in. darmowy poczęstunek, liczne atrakcje m.in. dmuchaniec strażacki, pokaz wozów bojowych, możliwość płynięcia strażacką motorówką, przejazd quadem, konkursy, gry i zabawy dla dzieci i całych rodzin, zabawa przy muzyce z DJ.

7. Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka, m.in. nowy numer „Gościa niedzielnego”; „Mały gość” dla dzieci oraz inne tygodniki i miesięczniki - „Idziemy”; „Moja Rodzina”.

BIULETYN 14.07.2024

15 Niedziela zwykła – 14.07.2024

1. Witam Wszystkich Parafian i Gości w 15 Niedzielę Zwykłą. Odpoczywającym życzę dobrej pogody i miłego odpoczynku na terenie naszej parafii. Wyjeżdżającym na urlopy życzę udanych wakacji i bezpiecznego powrotu do domu. Zapraszam na Msze święte w niedzielę o godz. 8.00; 10.00 i 11.30 lub w sobotę o godz. 18.00 – z liturgii niedzielnej.

3. Dzisiaj doroczny Odpust ku czci Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie.

4. W miesiącu lipcu i sierpniu zapraszam w każdą środę o godz. 9.00 (przy dobrej pogodzie) na Rajdy rowerowe. Zbiórka na parkingu przy kościele. Proszę zadbać o sprawne rowery. W najbliższą środę zapraszam na rajd nad morze do Pucka. W programie m.in. kąpielisko. Proszę zabrać ręczniki i stroje kąpielowe. Trasa ok. 50 km. Proszę pamiętać o pisemnej zgodzie rodziców dla dzieci niepełnoletnich.

5. W przyszłą niedzielę rozpocznie się XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Modlić się będziemy w intencji kierowców i wszystkich użytkowników dróg, a w niedzielę 28 lipca po wszystkich Mszach świętych na parkingu zostaną poświęcone samochody i wszystkie inne pojazdy, a dobrowolne złożone ofiary przy tej okazji zostaną tradycyjnie przekazane na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.

6. Przy wyjściu z kościoła jest prasa katolicka, m.in. nowy numer „Gościa niedzielnego”; „Mały gość” dla dzieci oraz inne tygodniki i miesięczniki - „Idziemy”; „Moja Rodzina”.

BIULETYN 07.07.2024

14 Niedziela zwykła – 07.07.2024

1. Witam Wszystkich Parafian i Gości w 14 Niedzielę Zwykłą. Odpoczywającym życzę dobrej pogody i miłego odpoczynku na terenie naszej parafii. Zapraszam na Msze święte w niedzielę o godz. 8.00; 10.00 i 11.30 lub w sobotę o godz. 18.00 – z liturgii niedzielnej.

2. W tygodniu Msze święte o godz. 17.30 i 18.00 (tylko w tę sobotę o godz. 17.00 i 18.00). Godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00.

3. W sobotę 13 lipca i w niedzielę 14 lipca, doroczny Odpust ku czci Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie.

4. W miesiącu lipcu i sierpniu zapraszam w każdą środę o godz. 9.00 (przy dobrej pogodzie) na Rajdy rowerowe. Zbiórka na parkingu przy kościele. Proszę zadbać o sprawne rowery. W najbliższą środę zapraszam na rajd do Nadola. W programie m.in. kąpielisko i skansen. Proszę zabrać ręczniki i stroje kąpielowe. Trasa ok. 40 km.

5. W sobotę 13 lipca wspomnienie objawień Matki Bożej w Fatimie. Po Mszy świętej o godz. 17.00 zostanie odmówiony Różaniec Fatimski i odbędzie procesja z figurką Matki Bożej wokół kościoła.