Aktualności

Wróć do strony głównej

W dniu dzisiejszym nasza Schola wzięła udział w XIII Cecyliadzie u Św. Urszuli w Gdańsku Chełmie.

Celem tego cieszącego się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem przeglądu jest przede wszystkim oddanie chwały Bogu, odkrywanie Go w swoim życiu oraz we wspólnocie Kościoła oraz rozwijanie zamiłowania do śpiewu religijnego wśród dzieci i młodzieży. W tegorocznej edycji Cecyliady wzięło udział aż 16 zespołów śpiewaczych. Dzieci mogły pochwalić się wykonaniem wybranej pieśni a cappella i recytacją tekstów nawiązujących do hasła tegorocznej edycji przeglądu: "Kościół to my". Zaśpiewały także dowolną pieśń religijną z akompaniamentem.

Oceniane były: emisja głosu, brzmienie, dykcja, charakter liturgiczny utworów, strój oraz dobór repertuaru.

Punktem centralnym dnia była Msza św., której przewodniczył bp Piotr Przyborek. 

Nasze dziewczyny razem z zespołem zaprezentowały się śpiewająco, wręcz rewelacyjnie, czego rezultatem jest zdobycie ZŁOTEGO DYPLOMU!!!

Ogromne GRATULACJE dla naszych ZŁOTEK oraz podziękowania dla Opiekunów - Pani Mai i Pana Mateusza Ziemann, którzy przygotowali nasze dziewczęta do tego występu, a także przez swoją ciągłą, ciężką pracę rozwijają w nich zamiłowanie do śpiewu w kościele.

Dziękujemy całemu ZESPOŁOWI za piękną prezentację i za chwile emocji podczas występu. 

Zapis transmisji jest dostępny na kanale YouTube: https://www.youtube.com/live/Jy-fzx5ByOw?feature=shared - nasz występ zaczyna się od 6:37:57. Zapraszamy do obejrzenia. Więcej zdjęć w galerii.

Dane kontaktowe

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Piotra i Pawła w Orlu

ul. Zamostna 2a

84-252 Orle

Bank PeKaO S.A.

IV Oddział w Gdańsku

59 1240 1271 1111 0010 0326 7656