Aktualności

Wróć do strony głównej

Zgodnie z zapowiedziami Księdza Proboszcza w święto Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli w kościele w Orlu odbyły się Jasełka Orlewskie.

Jasełka w zabawny sposób przedstawiały wydarzenia, które związane są z narodzeniem Jezusa, dlatego nie mogło zabraknąć Marii i Józefa, pasterzy, chóru anielskiego na czele z archaniołem. Pokłon dziecięciu złożyli także trzej królowie. Mogliśmy również zobaczyć co działo się na dworze Heroda, który spiskował z diabłem, co robiła rezolutna Jagna oraz jakie były losy hetmana, który miał zabić małego Jezusa.

Obsada:

Józef - Przemysław Kiedrowski- wójt Gminy Wejherowo
Maria - Karolina Kiedrowska
Trzej Królowie - Tomasz Klas (rada parafialna), Marek Darga (rada parafialna), Tomasz Dąbrowicz (rada parafialna)
Herod - Roman Stanisławczyk (radny Gminy Wejherowo)
Archanioł - ks. proboszcz Henryk Hildebrandt
Anioły - Anna Dąbrowicz (rada parafialna), Aleksandra Stanisławczyk (rada parafialna), Joanna Macholl
Pasterze - Tomasz Ziarek, Robert Fijoł, Jan Stanisz
Diabeł - Jacek Macholl (sołtys)
Hetman - Janusz Gessler (rada sołecka)
Jagna - Iza Czerwionka (rada sołecka)
Narratorki - Monika Gessler, Edyta Ziarek- Fijoł
Scenariusz i reżyseria - Maja Ziemann (rada sołecka)
Oprawa muzyczna - Mateusz Ziemann, Jakub Klein, Łukasz Baranowski, Paweł Głowienka


Dla nas aktorów - amatorów było to ogromne przeżycie, które trwało od dwóch miesięcy, czyli od czasu jak otrzymaliśmy role i kwestie, przez wszystkie próby, aż do dnia wczorajszego kiedy zastanawialiśmy się ile osób przyjdzie, jak się zaprezentujemy i najważniejsze - czy widzom będzie się podobało.
Serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie, przeszło ono nasze oczekiwania. Mamy nadzieję, że miło spędziliście Państwo czas oglądając nasze przedstawienie.


Chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia.
W pierwszej kolejności Majce Ziemann - Pani reżyser i scenarzyście, która zaangażowana w każdą rolę i całokształt była sercem tego przedsięwzięcia, ale także Panom Mateuszowi, Łukaszowi, Jakubowi i Pawłowi z zespołu Zespół Muzyczny Zodiak, którzy zadbali o wspaniałą oprawę muzyczną, orlewskim Gwiżdżom, którzy przedstawili nam tradycyjne kaszubskie kolędowanie oraz Paniom z KGW Orle za pyszny poczęstunek, który czekał na licznie zgromadzonych w kościele widzów.


Wszystko na Chwałę Bożą!!!

 

Relacja zdjęciowa dzięki Pani Anicie Molka znajduje się w galerii i pod linkiem: http://orle24.pl/galeria-zdjec/139/fot-animafoto-anita-molka.html, zaś pod linkiem http://orle24.pl/galeria-zdjec/140/fot-wojciech-glowienka.html znajdziecie Państwo zdjęcia wykonane przez Pana Wojtka Głowienke. Również dziękujemy bardzo! 

 

 

Dane kontaktowe

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Piotra i Pawła w Orlu

ul. Zamostna 2a

84-252 Orle

Bank PeKaO S.A.

IV Oddział w Gdańsku

59 1240 1271 1111 0010 0326 7656