„Do Ciebie się uciekamy” tak brzmi hasło tegorocznych spotkań w ramach nabożeństw różańcowych.

W tym roku przypada 170 rocznica ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny przez papieża Piusa IX bullą Ineffabilis Deus dnia 8 grudnia 1854 roku.

Brzmi on:

"(...) ogłaszamy, orzekamy i określamy, że nauka, która utrzymuje, iż Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia – mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmogącego Boga, mocą przewidzianych zasług Jezusa Chrystusa, Zbawiciela rodzaju ludzkiego – została zachowana jako nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego, jest prawdą przez Boga objawioną, i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć".

Pragniemy o tym przypominać podczas tegorocznych nabożeństw różańcowych.

W naszej parafii różaniec dla dzieci, młodzieży i dorosłych odmawiany jest codziennie o godz. 17.00.

W niedzielę – po mszy świętej o godz. 10.00.

Różaniec w sobotę 5 października będzie rano po mszy świętej o godz. 7.50 po Godzinkach.

W niedzielę 13 października po mszy o godz. 8.00 zostanie odmówiony Różaniec Fatimski oraz przejdziemy procesją z figurką MB wokół naszego kościoła.